Przemycali papierosy pod cienką warstwą rosyjskiego węgla. Wpadli przez skaner rentgenowski

Na kolejowym przejściu granicznym w Braniewie służba celno-skarbowa znalazła 90 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Kartony z kontrabandą były ukryte pod cienką warstwą węgla przewożonego z Rosji do Polski - poinformowała rzecznik olsztyńskiej Krajowej Administracji Skarbowej Marta Rosiak.
Zobacz wideo

Kontrabandę z rosyjskimi papierosami ujawniono w wagonach z węglem. - Kartony z papierosami były przysypane cienką warstwą węgla - przekazała Rosiak.

Pociąg jadący z rosyjskim węglem na kolejowym przejściu granicznym z Rosją w Braniewie (woj. warmińsko-mazurskie) został prześwietlony przez skaner rentgenowski, który od czerwca pracuje w tym miejscu. Rosiak poinformowała, że pracownika, który skanował skład z węglem, zainteresowała m.in. nierówna struktura ładunku, którą wykazywało urządzenie. Gdy celnicy odkopali nieco węgla, znaleźli kartony z papierosami.

Rosiak poinformowała, że straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconych ceł i podatków tego przemytu mogłoby wynieść 110 tys. zł.

O przechwyconej kontrabandzie celnicy poinformowali prokuraturę w Braniewie. Obie służby będą teraz ustalać szczegóły sprawy. - Maszynista i pomocnik maszynisty składu, w którym wykryto nielegalne papierosy zostali przesłuchani jako świadkowie - dodała Rosiak.

Skaner, który pracuje na kolejowym przejściu granicznym w Braniewie działa w każdych warunkach pogodowych niezależnie od pory dnia, czy nocy.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM