W Warszawie marsz solidarności z uchodźcami. Sprzeciw wobec działań rządu na granicy

O godz. 14 z warszawskiego ronda de Gaulle'a ma ruszyć marsz solidarności z uchodźcami i uchodźczyniami. Protestujący wyrażą swój sprzeciw wobec działań rządu na polsko-białoruskiej granicy. - Stop torturom na granicy! Marsz solidarności z uchodźcami i uchodźczyniami - brzmi hasło marszu.
Zobacz wideo

Protestujący wyrażą swój sprzeciw wobec działań rządu na polsko-białoruskiej granicy, gdzie dotychczas zmarło co najmniej siedem osób.

- PiS wykorzystuje uchodźców jako sprawdzony sposób mobilizacji swojego elektoratu, przedstawiając się jako obrońcy ojczyzny przed zagrożeniem z zewnątrz - mówił w TOK FM profesor Adam Leszczyński z Uniwersytetu SWPS.

Ale według profesora Leszczyńskiego w dłuższej perspektywie kryzys na granicy obróci się przeciwko rządzącym. - Pokazując po raz kolejny i dobitny, kim są naprawdę, jak dalece są w stanie się posunąć, żeby zdobyć kilka punktów poparcia - stwierdził prof. Leszczyński.  

W sobotę Straż Graniczna odnotowała ponad 520 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy.  Zatrzymano czterech obywateli Iraku i jednego Syrii.

TOK FM PREMIUM