MON wstrzymuje postępowanie ws. zakupu 300 mobilnych ołtarzy. Pieniądze przeznaczy na inny cel

Decyzją ministra obrony Mariusza Błaszczaka postępowanie na zakup mobilnych ołtarzy polowych zostanie wstrzymane; pieniądze, które miały być przeznaczone na ten cel, zostaną wydane na kamery nasobne dla żołnierzy pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej - podało w niedzielę MON.

MON poinformował o decyzji szefa resortu obrony na Twitterze.

Przetarg na zakup polowych ołtarzy ogłosiła 2. Regionalna Baza Logistyczna z Rembertowa, czyli jednostka podlegająca Szefowi Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Ołtarzy miało być 300, kupionych w latach 2021-2022 - 40 jeszcze w tym roku, 260 w kolejnym.

O sprawie pisał "Fakt"; wcześniej zdjęcie ogłoszenia dot. zamówienia opublikował na Twitterze Marek Świerczyński z Polityki Insight.

Jak podawał "Fakt", głównym zadaniem zamawiającej jednostki jest dbanie, by oddziałom WP nie zabrakło jedzenia, sprzętu i materiałów eksploatacyjnych. Podkreślał, że w przetargu na ołtarze zastosowano procedurę przyspieszoną. Nie podano, jaki miał być koszt zamówienia.

W skład każdego polowego ołtarza miały wejść: kielich mszalny, patena na kielich, krzyż ołtarzowy, dwa świeczniki ołtarzowe, cztery świece parafinowe i dwa klosze szklane bezbarwne.

DOSTĘP PREMIUM