Podlaska Straż Graniczna szuka chętnych do służby. "Duże zainteresowanie"

W Podlaskim Oddziale Straży Granicznej zostały zwiększone limity naboru do służby. Jest dużo chętnych. Nabór trwa - poinformowała PAP kapitan Monika Chwastek z podlaskiej SG. Jak dodała, do końca roku oddział powiększy się o 50 osób.
Zobacz wideo

W Podlaskim Oddziale Straży zwiększono limit przyjęć. - Wcześniej w październiku były 32 miejsca, jednak na nasz wniosek został zwiększony on do 40, a w grudniu o dodatkowe 10. Do końca roku przyjmiemy 50 osób - poinformowała PAP kapitan Monika Chwastek.

Podkreśliła, że choć liczba funkcjonariuszy w podlaskim oddziale wciąż rośnie, to jednak potrzeby są duże. - Dlatego komendant podlaski zwrócił się w tej sprawie do komendanta głównego SG i otrzymał zgodę - wyjaśniła.

W ocenie Chwastek jest duże zainteresowanie służba w Straży Granicznej. - Większe zainteresowanie bierze się może z tego, jak w mediach są przedstawiane informacje o sytuacji na granicy. Wpływ mogą mieć również planowane na przyszły rok podwyżki w służbie - wskazała.

- O przyjęcie mogą się starać osoby do 35. roku życia, z obywatelstwem polskim, wykształceniem minimum średnim, o nieposzlakowanej opinii i dające rękojmię zachowania tajemnicy - powiedziała.

Dodała, że poszukiwani są mieszkańcy regionu. - Osoba przyjęta do służby musi mieć świadomość, że będzie pracowała u nas. Nie ma takiej możliwości, że my przyjmiemy do służby, a kandydat po przyjęciu wystąpi z prośbą np. o przeniesienie do np. morskiego oddziału - podkreśliła.

W podlaskim oddziale służy 2150 funkcjonariuszy. Jest on jednym z najliczniejszych w Polsce.

TOK FM PREMIUM