Śląskie. Kierująca miała ponad 2 promile. Policji proponowała łapówkę za "zapomnienie o sprawie"

10 tys. zł łapówki proponowała sosnowieckim policjantom kobieta, która prowadziła samochód po pijanemu. Ujęli ją przypadkowi świadkowie, którzy wezwali mundurowych. 59-latka miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za składanie korupcyjnej propozycji grozi jej do 10 lat więzienia.
Zobacz wideo

"Sosnowieccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwej kierującej. Natychmiast pojechali na miejsce, gdzie okazało się, że mieszkańcy miasta uniemożliwili dalszą jazdę kobiecie, która wcześniej nie była w stanie zapanować nad kierowanym przez siebie pojazdem" - poinformowała w czwartek sosnowiecka komenda.

Kiedy badanie wykazało, że 59-latka ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu, kobieta zaproponowała policjantom łapówkę w wysokości 10 tys. zł w zamian za "zapomnienie o sprawie".

- Pomimo tego, że funkcjonariusze poinformowali ją, że już sama taka propozycja jest przestępstwem, kobieta wielokrotnie ponawiała ją, będąc zdziwiona, że policjanci nie chcą jej przyjąć. Wtedy też została zatrzymana - opisują policjanci.

Za próbę skorumpowania mundurowych 59-latka może trafić do więzienia nawet na 10 lat. Odpowie także za jazdę pod wpływem alkoholu.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM