Generał Mirosław Hermaszewski zatrzymany przez policję za jazdę po alkoholu

Policja z pow. gostynińskiego (Mazowieckie) zatrzymała 80-letniego kierowcę volvo, który prowadził auto po pijanemu; miał 0,56 prom. alkoholu w organizmie. Jak podał portal RMF24, zatrzymany to gen. Mirosław Hermaszewski.

Rafał Jeżak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu potwierdził PAP, że w poniedziałek o godz. 13.30 w miejscowości Kiełpieniec w pow. gostynińskim na Mazowszu, policjanci zatrzymali 80-letniego kierowcę volvo, który – jak się okazało - był pod wpływem alkoholu. - Jadące zygzakiem volvo zauważyli policjanci z pionu kryminalnego, którzy poinformowali o tym funkcjonariuszy drogówki. Ci zatrzymali do kontroli kierującego. Okazało się, że ma on 0,56 prom. alkoholu w organizmie – przekazał PAP Jeżak.

Po wykonaniu czynności policyjnych 80-latek został zwolniony do domu. Jego samochód przekazano wskazanej przez niego osobie. Radio RMF FM podało, że kierowcą był generał Mirosław Hermaszewski, pierwszy i jedyny w dotychczasowej historii Polak, który odbył lot w kosmos. 

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

DOSTĘP PREMIUM