Wszystkich Świętych. Jaka będzie pogoda 1 listopada? Najnowsza prognoza

Dzień Wszystkich Świętych na zachodzie kraju będzie deszczowy. Na wschodzie i południowym wschodzie 1 Listopada przez większość dnia będzie pogodnie - powiedziała PAP Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 2 listopada na północy może popadać, będzie też wietrznie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy przygotował prognozę pogody na 1 i 2 listopada. Jak powiedziała PAP Ewa Łapińska, synoptyczka IMGW, w poniedziałek od zachodu na wschód będzie przemieszczała się strefa opadów.

- Na krańcach wschodnich i południowo-wschodnich przez większą część poniedziałku będzie jeszcze pogodnie. Na zachodzie chmury i opady deszczu spodziewane są już w poniedziałek rano. W ciągu dnia strefa deszczowych chmur będzie przesuwała się na wschód, dochodząc w godzinach popołudniowych do centrum. Późnym wieczorem może już padać także na wschodzie - mówi Łapińska.

Pogoda na 1 listopada. "Na ogół będzie ciepło"

Synoptyczka oceniła, że na ogół w kraju będzie tego dnia ciepło. - Temperatura maksymalna wyniesie od 13 do 16 stopni Celsjusza, przy czym będzie wiał wiatr umiarkowany i chwilami, zwłaszcza na zachodzie Polski, porywisty, z prędkością dochodzącą do 60 km/h - prognozuje Łapińska.

We wtorek zapowiadana jest poprawa pogody z przejaśnieniami i przebłyskami słońca. Lokalnie może jeszcze spaść przelotny deszcz - głównie na północnych krańcach Polski. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 11 stopni Celsjusza na północy i północnym wschodzie do 14 stopni w centrum i na zachodzie. Nadal będzie utrzymywał się nieco silniejszy i porywisty wiatr.

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM