32-latka miała prawie dwa promile. Wiozła samochodem pięcioro dzieci

Policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali 32-letnią kobietę, która będąc pod wpływem alkoholu, wiozła autem pięcioro dzieci i pijanego 47-letniego pasażera. Kobieta miała prawie dwa promile alkoholu w organizmie - poinformowała świętokrzyska policja.

Jak poinformowała asp. Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim we wtorek około godziny 16 dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o jadącym w stronę Ćmielowa seacie. Z przekazanych informacji wynikało, że samochodem przewożona miała być zbyt dużo pasażerów.

- Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze miejscowej drogówki. Po chwili na ul. Raciborskiego w Ćmielowie zatrzymali oni opisany pojazd do kontroli drogowej. Za kierownicą znajdowała się 32-letnia mieszkanka gminy Bodzechów. Od kobiety wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miała ona blisko dwa promile – poinformowała asp. Wrzesień.

Ponadto potwierdziły się przypuszczenia zgłaszającego. Kobieta nie jechała sama. 32-latka po pijanemu i bez uprawnień do kierowania wiozła również nietrzeźwego, 47-latka oraz pięcioro swoich dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

- Na domiar złego jechały one bez wymaganych fotelików ochronnych, z trudem mieszcząc się na tylnej kanapie samochodu – podkreśliła policjantka.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat więzienia. Jeżeli sąd uzna, że swoim zachowaniem 32-latka naraziła dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia może jej grozić do pięciu lat więzienia.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM