Szczecin. Wybuch gazu w domu jednorodzinnym. Siedem osób zostało rannych

Siedem osób zostało poszkodowanych po wybuchu gazu w budynku jednorodzinnym. Według wstępnych informacji budynek zawalił się, nikt nie zginął - poinformowała Komenda Miejska Policji w Szczecinie. W najcięższym stanie jest 61-letni mężczyzna, który ma poparzone 60 proc. ciała.

- Według wstępnych informacji budynek uległ zawaleniu. W środku znajdowało się siedem osób – pięcioro dorosłych i dwoje dzieci. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie zginął – przekazała rzeczniczka prasowa Miejskiej Komendy Policji w Szczecinie mł. asp. Ewelina Gryszpan.

Na miejscu pracuje policja, sześć zastępów straży pożarnej i pogotowie ratunkowe. Zadysponowano też dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz specjalistyczną grupę poszukiwawczo-ratowniczą ze Stargardu.

- Poszkodowane dzieci to dziewczynki w wieku 3 i 7 lat, jedna z urazem głowy, druga z poparzeniem kończyn górnych – poinformowała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Paulina Heigel. Jak dodała "w najcięższym stanie jest mężczyzna w wieku 61 lat, który nieprzytomny został zabrany śmigłowcem do szpitala". - Ma poparzone drogi oddechowe, głowę, klatkę piersiową, kończyny - ogólnie 60 proc. powierzchni ciała - przekazała rzeczniczka.

Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane po zakończeniu akcji ratowniczej.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM