Barbara Kurdej-Szatan nie będzie już występować w TVP. Kurski podjął decyzję

Barbara Kurdej-Szatan "nie będzie już więcej premierowo występować w TVP". - napisał we wtorek na Twitterze prezes TVP Jacek Kurski. To reakcja na komentarze aktorki dotyczące sytuacji na granicy białoruskiej zamieszczane w mediach społecznościowych krytykujące m.in. zachowanie polskiej Straży Granicznej.
Zobacz wideo

"Obrona polskiej granicy pokazuje jak cenna jest praca polskich służb i wojska. W Telewizji Polskiej nie może być miejsca dla osób, które szkalując i wyzywając obrońców naszych granic, same postawiły się poza wspólnotą aksjologiczną Polaków. B. Kurdej-Szatan nie będzie już więcej premierowo występować w TVP. Ze względu na wcześniej nagrany cykl, ostatni odcinek serialu z jej udziałem wyemitowany zostanie 6.12 br." - napisał we wtorek wieczorem na Twitterze Jacek Kurski.

Prezes TVP zareagował w ten sposób na wpisy aktorki na portalach społecznościowych dotyczące sytuacji na granicy białoruskiej. "Maszyny ślepo wykonujące rozkazy (...) mordercy" – tak w jednym ze swoich wpisów Barbara Kurdej-Szatan określiła funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie 8 listopada 2021 r. wszczęła w związku z tymi wpisami dochodzenie w sprawie znieważenia funkcjonariuszy Straży Granicznej wykonujących czynności służbowe na granicy polsko-białoruskiej.

TOK FM PREMIUM