Policja: Kilkusetosobowa grupa próbowała przekroczyć granicę, rzucali kamieniami

Kilkusetosobowa grupa osób próbowała sforsować granicę w poniedziałek po południu w rejonie Starzyny - poinformował wieczorem rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa. Dodał, że "migranci rzucali kamieniami w funkcjonariuszy Straży Granicznej, policji i żołnierzy".

Rzecznik podlaskiej policji poinformował, że do zdarzenia w rejonie Starzyny (pow. hajnowski) doszło w poniedziałek po południu. Granicę próbowała sforsować kilkusetosobowa grupa nielegalnych migrantów. Tomasz Krupa dodał, że w stronę policjantów, strażników granicznych i żołnierzy poleciały kamienie. "Jeden z nich uszkodził kask ochraniający głowę policjanta. Atak został odparty" - stwierdził rzecznik podlaskiej policji.

Na udostępnionych przez niego zdjęciach widać m.in. uszkodzony kask, a także zasieki i leżące za nimi zbite deski.

Jak informowały wcześniej służby, w poniedziałek przed południem grupa migrantów, która od tygodnia miała obozowisko w okolicach Kuźnicy, przeszła na przejście graniczne Bruzgi - Kuźnica i gromadziła się po białoruskiej stronie przejścia. Szacowano, że może tam przebywać ok. tysiąca migrantów.

"W Kuźnicy spokojnie" - poinformował w poniedziałek wieczorem Krupa. Wcześniej mówił PAP, że na miejscu są funkcjonariusze policji, straży granicznej i wojsko, a okolicę monitorował policyjny śmigłowiec.

TOK FM PREMIUM