MON: Białoruskie służby nocą niszczą ogrodzenie na granicy. Jest nagranie

Białoruskie służby pod osłoną nocy niszczą ogrodzenie, by umożliwić migrantom nielegalne przekroczenie granicy - poinformowało we wtorek Ministerstwo Obrony Narodowej na Twitterze.
Zobacz wideo

MON opublikowało na swoim profilu na Twitterze krótki film, na którym widać, jak po białoruskiej stronie umundurowana postać czołga się w kierunku zasiek z drutu kolczastego znajdującego się na granicy. Osoba w mundurze przecina nożycami drut tworzący zaporę techniczną.

Film został opatrzony informacją: "Białoruskie służby pod osłoną nocy niszczą ogrodzenie, by umożliwić migrantom nielegalne przekroczenie granicy".

Ostatniej doby odnotowano 244 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski - poinformowała we wtorek Straż Graniczna.

Noc na Podlasiu spokojna

Noc na granicy z Białorusią minęła spokojnie - oceniła we wtorek rano podlaska policja, która wraz z innymi służbami mundurowymi zabezpiecza odcinek tej granicy w regionie przez nielegalnym przekraczaniem przez imigrantów.

Chodzi m.in. o teren nieczynnego obecnie, drogowego przejścia granicznego Kuźnica-Bruzgi, gdzie w poniedziałek po białoruskiej stronie zgromadziło się co najmniej kilkuset cudzoziemców i gdzie zostały skierowane wzmocnione siły policji, Straży Granicznej i wojska.

W poniedziałek ok. 16 kilkusetosobowa grupa imigrantów próbowała siłowo sforsować granicę innym miejscu w Podlaskiem - w rejonie Starzyny (powiat hajnowski). W stronę mundurowych poleciały kamienie, jeden z policjantów miał uszkodzony kask po takim uderzeniu.

Na zdjęciach, które podlaska policja opublikowała w mediach społecznościowych widać m.in. uszkodzony kask, a także zasieki i leżące za nimi zbite w platformy deski, prawdopodobnie służące do przejścia przez ogrodzenie graniczne.

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM