Policja zatrzymała pseudokibiców podejrzewanych o zniszczenie aut Medyków na Granicy. Mieli maczety i noże

Dwóch mężczyzn i kobietę podejrzewanych o zniszczenie aut Medyków na Granicy zatrzymała podlaska policja. Jak podała, zatrzymani są związani ze środowiskiem pseudokibiców. W ich mieszkaniach zabezpieczono m.in. maczety i noże.
Zobacz wideo

Do zniszczenia pięciu aut należących do osób z grupy Medyków na Granicy doszło z soboty na niedzielę w miejscowości Świnoroje (powiat hajnowski). Na opublikowanych wtedy przez medyków zdjęciach widać, że auta mają powybijane szyby, potłuczone reflektory, zniszczoną karoserię, poprzebijane opony.

W środę policja w związku z tym zdarzeniem zatrzymała trzy osoby: dwóch mężczyzn z wieku 23 i 25 lat oraz 23-letnią kobietę - poinformował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa. Dodał, że zatrzymani to mieszkańcy Białegostoku, związani ze środowiskiem pseudokibiców.

- Osoby zostały zatrzymane w miejscach zamieszkania. W wyniku przeszukań ujawniono i zabezpieczono telefony komórkowe, laptopy, maczety oraz noże, co do których zachodzi przypuszczenie, iż mogły zostać użyte do uszkodzenia pojazdów - podał Krupa.

Poinformował, że obecnie weryfikowany jest materiał dowodowy w kontekście zabezpieczonych śladów, trwają badania laboratoryjne. Na czwartek zaplanowano dalsze czynności z udziałem zatrzymanych. Hajnowska prokuratura rejonowa na razie nie ma materiałów tej sprawy.

W związku ze zniszczeniem ich aut, działacze inicjatywy Medycy na Granicy zakończyli nieco wcześniej, w niedzielę, swoją misję medyczną przy granicy z Białorusią. Od 16 listopada działania Medyków na Granicy przejął Poland Emergency Medical Team PCPM - Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM, który pełni 24 godzinne dyżury w pobliżu polsko-białoruskiej granicy, poza strefą objętą stanem wyjątkowym.

TOK FM PREMIUM