Myśliwy postrzelony na polowaniu. 64-letni mężczyzna zmarł w szpitalu. Prokuratura wszczęła śledztwo

Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej prowadzi śledztwo przeciwko Eugeniuszowi S., podejrzanemu o postrzelenie 64-letniego myśliwego. Ranny mężczyzna trafił do szpitala, gdzie po dwóch dniach zmarł.

W Rokitnie 13 listopada podczas polowania Eugeniusz S. nieumyślnie postrzelił ze sztucera 64-letniego myśliwego. Ciężko ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Eugeniusz S. został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

- Podejrzany przyznał się do dokonania zarzuconego mu przestępstwa i złożył obszerne wyjaśnienia. Z uwagi na dobro śledztwa brak podstaw do ujawniania ich treści - podała prokurator rejonowa w Białej Podlaskiej Edyta Winiarek.

Ranny mężczyzna zmarł dwa dni po zdarzeniu. Prokuratura powołała biegłego, który ma pomóc w ustaleniu przyczyny i mechanizmu zgonu. Jak dodała Winiarek, czynności podejmowane przez śledczych mają na celu m. in. ustalenie, czy istnieje związek przyczynowo skutkowy pomiędzy działaniem podejrzanego a śmiercią 64-latka.

- Śledztwo jest w fazie początkowej, a przyjęta kwalifikacja prawna czynu może ulec zmianie w związku ze śmiercią pokrzywdzonego - poinformowała Winiarek. - Po skompletowaniu materiału zostanie podjęta decyzji w zakresie kwalifikacji prawnej zarzuconego podejrzanemu czynu i sposobu zakończenia śledztwa- powiedziała prokurator. Dodała, że wobec podejrzanego nie stosowano środków zapobiegawczych.

Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu grozi do 3 lat więzienia.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM