Straż Graniczna o "agresywnych cudzoziemcach" w ośrodku w Wędrzynie. "Niszczą ogrodzenie, wybili szyby"

Około 100-osobowa grupa mężczyzn zachowuje się agresywnie w ośrodku dla cudzoziemców w Wędrzynie. Między innymi zaczęli szarpać i niszczyć ogrodzenie. Wybite zostały też szyby w ośrodku - poinformowała PAP rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska.
Zobacz wideo

Według informacji przekazanej przez por. Annę Michalską w ośrodku dla cudzoziemców na poligonie w Wędrzynie przebywa aktualnie około 600 osób. - Są to sami mężczyźni, z czego 358 osób to obywatele Iraku - powiedziała rzeczniczka SG.

Wskazała, że w czwartek około 100-osobowa grupa osób zaczęła zachowywać się agresywnie. - Chcą opuścić ośrodek, są niezadowoleni ze swojego pobytu. Te wszystkie osoby chcą dostać się do Niemiec - zaznaczyła Michalska.

- Osoby te między innymi zaczęły szarpać i niszczyć ogrodzenie. Wybite zostały też szyby w ośrodku - dodała.

Podkreśliła, że cudzoziemcy nie mają przy sobie niebezpiecznych narzędzi, ale są tam "różnego rodzaju meble". - Więc tego próbują użyć i używają - podała.

Przekazała, że do ośrodka została wezwana dodatkowo policja oraz dodatkowe oddziały straży granicznej z komendy w Krośnie Odrzańskim i straż pożarna. - W tej chwili służby rozmawiają z agresywnymi imigrantami. Prowadzimy negocjacje, żeby się uspokoili - dodała.

Jako pierwszy informacje na ten temat podał portal wPolityce.pl.

TOK FM PREMIUM