Wiatr nawet do 100 km/h. Ostrzeżenie drugiego stopnia dla dwóch województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego przed silnym wiatrem wieczorem i nocy oraz w czwartek. IMGW prognozuje, że w porywach wiatr może osiągać prędkość do 100 km/h.

Ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia o silnym wietrze obowiązuje w północnej części województwa zachodniopomorskiego od godz. 18 do godz. 10 w czwartek. Z kolei w północnej części woj. pomorskiego alert w związku z silnym wiatrem ma obowiązywać od północy do godz. 19 w czwartek.

Eksperci IMGW prognozują wystąpienie silnego wiatru, o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 100 km/h, z południowego zachodu, od zachodu skręcającego na północno-zachodni.

Pod koniec okresu objętego ostrzeżeniem, najsilniejszy wiatr będzie głównie w rejonie Mierzei Wiślanej i Żuław.

Instytut poinformował też, że związku z wysokim napełnieniem Bałtyku oraz prognozowanym silnym, sztormowym wiatrem, z kierunku północno-zachodniego na Wybrzeżu, przewidywany jest od zachodu wzrost poziomów wody do stanów ostrzegawczych i powyżej, lokalnie z możliwością przekroczenia stanu alarmowego.

IMGW wydał też ostrzeżenie pierwszego stopnia dla pozostałych części województw zachodniopomorskiego i pomorskiego oraz dla woj. lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz północnych powiatów woj. podlaskiego i mazowieckiego.

W tych regionach prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 85 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

DOSTĘP PREMIUM