CBA zatrzymało byłą posłankę. Miała fałszować oświadczenia majątkowe i działać na szkodę Kancelarii Sejmu

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłą posłankę Bożenę K. - podała nadzorująca śledztwo w sprawie składania fałszywych oświadczeń majątkowych Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.
Zobacz wideo

O zatrzymaniu byłej posłanki poinformował w czwartek PAP wydział komunikacji społecznej Biura.

Kobieta została zatrzymana w czwartek przed południem w Warszawie przez funkcjonariuszy białostockiej delegatury Biura - podał wydział. Po zakończeniu przeszukania w miejscu zamieszkania zatrzymanej kobiety, zostanie ona przewieziona do nadzorującej śledztwo CBA Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Prokuratura zapowiedziała, że po wykonaniu czynności procesowych z udziałem zatrzymanej Bożeny K. podejmie decyzję o tym, jakie środki wobec niej zastosuje. Podała również, że postępowanie dotyczy złożenia przez K. w latach 2015-18 fałszywych oświadczeń majątkowych. Składała je jako posłanka na Sejm RP oraz jako dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury.

"Z ustaleń postępowania wynika, że Bożena K. w składanych oświadczeniach majątkowych zataiła posiadanie rzeźby o wartości 54 tys. zł oraz fakt posiadania zobowiązań przekraczających 10 tys. zł. Ponadto, jak ustalono, Bożena K. dopuściła się przywłaszczenia powierzonych jej środków pieniężnych, przeznaczonych na działalność biura poselskiego, w tym na wynagrodzenia pracowników, w łącznej kwocie około 320 tys. zł" - napisała prokuratura na swojej stronie internetowej.

W maju prokuratura informowała, że od grudnia 2020 r. z zawiadomienia CBA prowadzi śledztwo w sprawie możliwych nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych b. posłanki Platformy Obywatelskiej z okręgu suwalskiego Bożeny K. Wówczas prokuratura informowała, że za takie przestępstwo może grozić od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Media informowały wówczas, że K. pracuje w kancelarii senatu.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM