"Chowam się w zamkniętym tapczanie i myślę: Tak jest w trumnie" [Pamiętniki LGBTQIA+]

- Mama nie przeprosiła mnie za to, że kiedy ojczym mnie pobił, nie uwierzyła mi. To było niedługo po tym, jak wspomniałam mu, że wolałabym urodzić się chłopcem (...) wracając tego dnia do domu, zastała mnie zamkniętą w łazience, bo ojczym zerwał drzwi mojego pokoju, kiedy - próbując się przed nim obronić - starałam się je zamknąć. Ona i tak uznała, że kłamię - mówi w podcaście "Pamiętniki LGBTQIA+" osoba niebinarna z Białegostoku.

Osoba niebinarna z Białegostoku opowiedziała w pierwszym odcinku podcastu "Pamiętniki LGBTQIA+" o swoim dzieciństwie pełnym bólu. Z powodu swojej odmienności od najmłodszych lat cierpiała na brak akceptacji ze strony rówieśników i rodziny. - Podstawówka jest piekłem. Po powrocie do domu zamykam się w pokoju, rzucam plecak na podłogę i zaczynam płakać. Chowam się w zamkniętym tapczanie i myślę: tak jest w trumnie - mówi.

Całej historii możesz wysłuchać tutaj:

"Pamiętniki LGBTQIA+" to cykl podcastów, w których osoby niehetero- i niecisnormatywne opowiadają swoje poruszające historie. Są dostępne na tokfm.pl, a na antenie TOK FM będą emitowane codziennie o północy, poczynając od 5 grudnia. Historie czytają: Klara Bielawka, Zofia Domalik, Ewa Telega, Piotrek Polak, Marcin Bosak oraz Krzysztof Ogłoza. Pomysłodawczynią cyklu jest Katarzyna Szustow – gospodyni niedzielnej audycji "Lepiej późno niż wcale", która koncentruje się na kulturze LGBTQ+ nieprzerwanie od 2006 roku.

DOSTĘP PREMIUM