"Fantazjując o chłopakach, nie pamiętałem, że jestem homofobem" [Pamiętniki LGBTQIA+]

- Przez ponad cztery lata, do końca pierwszej klasy liceum, jednocześnie toczyłem bój ze "środowiskami LGBT" i "lewackimi pomysłami" oraz rozglądałem się za ładnymi chłopakami i fantazjowałem o nich - mówi w podcaście "Pamiętniki LGBTQIA+" homoseksualny, cis mężczyzna.
Zobacz wideo

O odkrywaniu swojej homoseksualnej orientacji i trudnej drodze do jej akceptacji opowiedział w drugim odcinku podcastu "Pamiętniki LGBTQIA+" 22-letni mężczyzna, mieszkający w niewielkiej wsi w okolicach Warszawy.

- Byłem gorliwym chrześcijaninem, konserwatystą, miałem poglądy prawicowe - i wykształciłem w sobie nienawiść do społeczności LGBT. Powtarzałem slogany o homopropagandzie, homodyktaturze, homoseksualnych lobby, które chcą zdominować i zdepopulować świat i ideologii gender, której celem jest rozbicie chrześcijańskich (czyli moich) wartości. A potem wchodziłem do autobusu i rozglądałem się za "sympatycznie wyglądającymi" chłopakami. W ten sposób nastąpiło zdecydowane wyparcie własnej orientacji. Fantazjując o chłopakach, nie pamiętałem o tym, że jestem homofobem. Będąc homofobem, nie pamiętałem, że jestem gejem - mówi.

Całej historii możesz wysłuchać tutaj:

"Pamiętniki LGBTQIA+" to cykl podcastów, w których osoby niehetero- i niecisnormatywne opowiadają swoje poruszające historie. Są dostępne na tokfm.pl, a na antenie TOK FM są emitowane codziennie o północy, począwszy od 5 grudnia. Historie czytają: Klara Bielawka, Zofia Domalik, Ewa Telega, Piotrek Polak, Marcin Bosak oraz Krzysztof Ogłoza. Pomysłodawczynią cyklu jest Katarzyna Szustow – gospodyni niedzielnej audycji "Lepiej późno niż wcale", która koncentruje się na kulturze LGBTQ+ nieprzerwanie od 2006 roku.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM