Katastrofa awionetki w Szadku. Nie żyje jedna osoba

Jedna osoba zginęła i jedna została ranna w wypadku awionetki, do którego doszło w niedzielę po południu w miejscowości Szadek w powiecie zduńskowolskim (woj. łódzkie). Do zdarzenia doszło przy pasie startowym lądowiska.

- Około godz. 14.30 na lądowisku w Szadku (pow. zduńskowolski) spadł przy pasie startowym ultralekki samolot, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn. Jeden z nich, w wieku 50 lat, zginął na miejscu, drugi, 64-letni, z urazami głowy i ogólnymi potłuczeniami został odtransportowany do szpitala w Sieradzu - poinformował PAP oficer prasowy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Na miejscu zdarzenia pracują cztery jednostki straży i policja. O zdarzeniu powiadomiona została również Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych

TOK FM PREMIUM