Piotr Kraśko skazany za prowadzenie samochodu bez prawa jazdy. Uprawnienia stracił 6 lat temu

Dziennikarz "Faktów" TVN Piotr Kraśko został skazany na 7,5 tys. zł grzywny i rok zakazu prowadzenia pojazdów po tym, jak zatrzymano go, kiedy kierował autem bez ważnego prawa jazdy.
Zobacz wideo

Jak poinformował "Super Express", Piotr Kraśko został zatrzymany w kwietniu na Podlasiu do rutynowej kontroli drogowej. "Okazało się, że nie tylko nie ma przy sobie prawa jazdy, lecz także od kilku lat ma cofnięte uprawnienia" - podał dziennik

Kraśko w trybie nakazowym został skazany na 7,5 tys. zł grzywny i rok zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Prokuratura miała odwołać się od tego wyroku, ale sąd - już w normalnym procesie - go potrzymał. 

"SE" przypomina, że dziennikarz TVN już w 2009 i w 2014 roku miał odbierane prawo jazdy za punkty karne, a w 2015 roku miał prawomocnie utracić uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

W rozmowie z tabloidem Kraśko potwierdził, że opisywana sytuacja w kwietniu miała miejsce. - W ciągu miesiąca zdałem potem egzamin i odzyskałem prawo jazdy, potem zdałem jeszcze egzamin na kategorie B+E - powiedział dziennikowi

"SE" przekonuje, że w ciągu sześciu lat, w czasie których Kraśko nie miał prawa jazdy w mediach pojawiło się sporo jego zdjęć za kierownicą samochodów. W mediach społecznościowych sprawa wywołała lawinę komentarzy. 

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM