Jak działa Pegasus? Zamienia smartfona w kieszonkowego szpiega. 4 PODCASTY, które to wyjaśniają

Roman Giertych miał być podsłuchiwany z wykorzystaniem oprogramowania Pegasus - takie informacje podała kanadyjska grupa Citizen Lab, która zajmuje się dokumentowaniem przypadków szpiegowania osób publicznych. Co to za narzędzie? Jak działa? I przeciwko komu mogło zostać wykorzystane?
Zobacz wideo

Jak działa program, który zamienia smartfon w urządzenie podsłuchowe? Co może zrobić z danymi, które znajdują się w jego pamięci, w tym wiadomościami i kontaktami? O tym mówił w audycji "Połączenie" Wojciech Klicki z Fundacji Panoptykon:

Pegasus nie dotyczył kilku czy kilkunastu, starannie wybranych osób. O tym, jak porażająca jest skala wykorzystania tego oprogramowania, nie tylko w Polsce, mówił Maciej Broniarz, architekt bezpieczeństwa i systemów informatycznych z UW:

Na ile wykorzystanie Pegasusa było i jest legalne? Jak regulować używanie tego rodzaju oprogramowania do masowych operacji szpiegowskich? O tym w "Światopodglądzie" mówił Jarosław Kociszewski:

Jak to się stało, że Izrael nie będzie już sprzedawał Polsce Pegasusa? Skąd taka decyzja? O tym ponownie Maciej Broniarz:

TOK FM PREMIUM