Rok 2021 w edukacji: Pandemia, braki nauczycieli i minister Czarnek, który dolał oliwy do ognia [Podsumowanie TOK FM]

Polskie szkoły mają za sobą trudny rok ze względu na pandemię COVID-19, braki kadrowe w środowisku nauczycieli i "lex Czarnek", które tylko dolało oliwy do ognia. O bolączkach polskiego systemu oświaty w 2021 roku opowiada reporter TOK FM Krzysztof Horwat.

Trzecia fala pandemii zatrzymała uczniów i nauczycieli w domach na dłużej. Mimo że nauczanie zdalne wyglądało lepiej, niż podczas poprzednich nawrotów pandemii, to niektóre problemy pozostały niezmienne - chodzi o brak kontaktów z rówieśnikami, pogarszającą się przez to kondycję psychiczną uczniów i piętrzące się zaległości.

Po wakacjach, kiedy szkoły się otworzyły, wszystko miało wrócić do normy. Jednak z każdym tygodniem liczba placówek pracujących w całości lub częściowo zdalnie tylko rosła - ze względu na kolejne zakażania koronawirusem. Jak to wpłynęło na młodych Polaków - opowiada reporter TOK FM Krzysztof Horwat. Mówi również o innych bolączkach polskiego systemu oświaty, które narosły w 2021 - brakach kadrowych w środowisku nauczycieli i kolejnych pomysłach ministra edukacji Przemysława Czarnka.

Cały film obejrzysz tutaj:

Zobacz wideo

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM