Mężczyzna butelką próbował uderzyć policjantów. 28-latek został zatrzymany

28-latek próbował uderzyć legitymujących go policjantów szklaną butelką. Teraz grozi mu do trzech lat więzienia - poinformowała rzeczniczka policji w Oświęcimiu asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Małopolskie/ 28-latek zaatakował butelką policjantów 20220211T114150+0100

28-latek próbował uderzyć legitymujących go policjantów szklaną butelką. Przy sobie miał przedmiot przypominający broń palną. Został zatrzymany. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia – poinformowała rzeczniczka policji w Oświęcimiu asp. szt. Małgorzata Jurecka.

W nocy ze środy na czwartek policjanci zauważyli pieszego, który na widok radiowozu natychmiast zmienił kierunek marszu. "Funkcjonariusze podejrzewając, że może być on poszukiwany, skierowali się w jego stronę. Kiedy poprosili o dokumenty mężczyzna odmówił, a następnie trzymaną w ręku butelką piwa próbował uderzyć policjantów. Został szybko obezwładniony – relacjonowała rzeczniczka oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Policjantka dodała, że podczas przeszukania policjanci znaleźli przy mężczyźnie przedmiot, który wyglądem przypominał broń palną. - Został on zabezpieczony i zostanie poddany ekspertyzie przez biegłego z zakresu broni i amunicji – poinformowała.

Mężczyzna został zatrzymany. W czwartek usłyszał zarzut usiłowania naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Grozi mu za to do 3 lat więzienia.

TOK FM PREMIUM