Wpadka Polskiego Radia. Alkoholowa parodia pieśni religijnej w audycji dla dzieci

Polskie Radio Dzieciom w niedzielnej audycji "Niebieska szkatułka" zamiast pieśni religijnej "Kiedy ranne wstają zorze" wyemitowała jej parodię, która opowiada o alkoholizmie.
Zobacz wideo

Jak donosi portal wirtualnemedia.pl, o pomyłce poinformował na Twitterze nauczyciel i organista Jan Buczyński. W zeszłą niedzielę na początku programu "Niebieska szkatułka" prowadząca Małgorzata Bartas-Witan zapowiedziała pieśń "Kiedy ranne wstają zorze". Dodała, że śpiewali ją rano nasi przodkowie. Następnie z głośników rozległa się parodia pieśni opowiadająca o alkoholizmie.

- Ewidentnie ktoś włączył "Kiedy ranne", nie upewniając się, co robi... Ostrzegam, zapnijcie pasy po tym wstępie - ocenił w swoim wpisie Jan Buczyński.

Organista dołączył nagranie kilku minut "Niebieskiej szkatułki" opatrzone grafiką z internetowego playera Polskiego Radia Dzieciom. W niedzielę wieczorem na portalu internetowym rozgłośni nie można już było odnaleźć tego nagrania. Obecne są jednak nadal ostatnie wydania pozostałych niedzielnych programów rozgłośni. "Niebieska szkatułka" nadawana jest między godziną 9 a 10.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM