"Ponad 100 traktorów jedzie na Warszawę". Rolnicy z AgroUnii szykują protest. Utrudnienia

Patrole policji stoją przygotowane przy większych skrzyżowaniach w Warszawie w związku z zaplanowanym na środę rolniczym protestem AgroUnii. Rolniczy związek zapowiedział, że do centrum ma wjechać 100 ciągników. Mają protestować m.in. pod kancelarią premiera.
Zobacz wideo

Protest odbędzie się pod hasłem "Godna płaca za ciężką pracę". Oprócz maszyn rolniczych do stolicy mają przyjechać autokarami demonstranci z prawie wszystkich województw – zapowiedział związek. Do środowej manifestacji mają się przyłączyć górnicy, pracownicy i przedsiębiorcy – liczy AgroUnia.

O godz. 7.00 traktory miały wyjechać spod Sochaczewa, a o godz. 9.00 zaplanowano konferencję prasową na skrzyżowaniu ulic Kasprzaka i Ordona na zachodnim wjeździe do miasta.

O godz. 10.00 piesza część manifestacji ma ruszyć sprzed Pałacu Kultury i Nauki w centrum w kierunku kancelarii premiera, a w południe rolnicy chcą przekazać tam petycję do premiera

Przed godziną siódmą stołeczna policja nie miała jeszcze sygnałów o większych grupach. Funkcjonariusze w związku z zapowiadanym protestem patrolują miasto – podał PAP wydział prasowy stołecznej policji.

Utrudnienia na krajowej dk 92

"Utrudnienie na dk 92 odcinek Sochaczew – Warszawa (woj. mazowieckie) km 420+400. Protest rolników poruszających się w kierunku Warszawy kolumną ciągników rolniczych. Występuje spowolnienie w ruchu. Utrudnienie potrwa do czasu odwołania" - poinformowała GDDKiA.

DOSTĘP PREMIUM