Gigantyczna kolejka przed stadionem Legii Warszawa. Tłum ludzi czekał, by oddać krew dla Ukrainy

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "Krewcy Legioniści" zorganizował na stadionie zbiórkę krwi dla walczącej Ukrainy. Chętnych jest bardzo wiele osób. Nie zniechęca ich stanie w długiej kolejce.
Zobacz wideo

Akcję zorganizowali Krewcy Legioniści, SKLW i Legia Warszawa we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Film pokazujący, długą kolejkę chętnych pokazała Nexta.

Przygotowano aż trzy krwiobusy (jeden więcej niż zwykle). Organizatorzy nie spodziewali się tak dużego odzewu na swój pomysł. "Serce rośnie! Jesteście Wielcy!" - napisano na profilu Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "Krewcy Legioniści".

Każdy, kto oddał krew dostał voucher na mecz Legia Warszawa - Śląsk Wrocław (7 marca, godz. 19:00), a Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przygotowało prezent-niespodziankę.

Pomoc dla Ukrainy

Akcja na stadionie Legii trwa tylko do dziś, ale pomóc można na wiele sposobów, m.in. biorąc udział w zbiórkach czy zgłaszając się, jako wolontariusz do samorządów, które organizują wsparcie. Można też zaoferować mieszkanie osobom, które uciekają z Ukrainy przed wojną. Oraz wpłacić pieniądze.

TOK FM PREMIUM