Pogoda. Do Polski powróciła zima. IMGW wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem i opadami śniegu

W piątek będzie pochmurno w całym kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne dotyczące silnych opadów deszczu i śniegu - powiedziała Dorota Pacocha, synoptyk IMGW.

W piątek na północy i północnym zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane oraz duże i bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, z przewagą śniegu. W południowo-wschodniej części kraju opady deszczu okresami o umiarkowanym natężeniu i tam prognozowana jest suma opadów do 15 mm.

Pogoda. Znów będzie padać śnieg

W południowo-wschodniej połowie kraju przyrost pokrywy śnieżnej od 5 do 7 cm. IMGW wydała już ostrzeżenia meteorologiczne dotyczące tych opadów także w centrum kraju i na południowym zachodzie. Na Przedgórzu Sudeckim ma spaść w piątek 10 cm śniegu, a w Tatrach 12 cm.

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed opadami śniegu dla woj. małopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, lubelskiego, mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, podlaskiego i południowej części woj. wielkopolskiego.

Alert pierwszego stopnia jest wydawany, gdy przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Dla powiatów lubańskiego, lwóweckiego, karkonoskiego, Jeleniej Góry, kamiennogórskiego, wałbrzyskiego, Wałbrzycha i kłodzkiego na Dolnym Śląsku Instytut wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązują one od godz. 21 w czwartek do godz. 21 w piątek. W pozostałej części regionu prognozowane są opady śniegu, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm, lokalnie do 10 cm.

Pogoda. Temperatura od 2 do 8 stopni Celsjusza

Temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na południu, około zera stopni w centrum kraju do 8 stopni na północnym zachodzie.

Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, nad morzem do 75 km/h. W górach porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy ciągle zachmurzenie duże. Na Podkarpaciu początkowo deszcz i deszcz ze śniegiem, który zmieni się w śnieg. Spadnie tam 7 cm śniegu. W Sudetach, w woj. małopolskim i świętokrzyskim pokrywa śnieżna zwiększy się o 10 cm.

Temperatura minimalna wyniesie od minus 4 stopni na północnym wschodzie, minus 2 stopnie w centrum do 2 stopni nad morzem.

Wiatr umiarkowany, na Wybrzeżu okresami dość silny w porywach do 75 km/h, wiatr północno-wschodni. Lokalnie możliwe zawieje śnieżne, może być ślisko.

Pogoda. Uwaga na silny wiatr

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla północnych powiatów woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego. 

O nowych ostrzeżeniach meteorologicznych IMGW poinformował w nocy z czwartku na piątek. Synoptycy prognozują silny wiatr w północnej części woj. zachodniopomorskiego i pomorskiego. Ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczą powiatów: polickiego, Świnoujścia, kamieńskiego, goleniowskiego, gryfickiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, sławieńskiego, słupskiego, lęborskiego, puckiego, wejherowskiego, Gdańska i nowodworskiego. Alert obowiązuje od godz. 10 w piątek do godz. 15 w sobotę.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM