Uwaga, użytkownicy Allegro! Nowy sposób działania hakerów

Wejście w link prowadzi do fałszywej bramki płatności. Jest to nowy wariant oszustwa - informuje zespół cyberbezpieczeństwa polskiego sektora finansowego.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o podrobionej stronie internetowej ING Banku, dziś dowiedzieliśmy się o kolejnym ataku hakerów – tym razem na klientów najpopularniejszego polskiego serwisu sprzedażowego, czyli Allegro.

Hakerzy podszywają się pod Allegro. Używają wiadomości SMS

Uwaga na fałszywe SMS-y, w których oszuści podszywają się pod Allegro – ostrzega w poniedziałek (04.04.2022) w mediach społecznościowych zespół cyberbezpieczeństwa polskiego sektora finansowego – CSIRT KNF, czyli Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego  Komisji Nadzoru Finansowego.

- Kolejna seria fałszywych SMS-ów! Tym razem oszuści podszywają się pod Grupę Allegro – ostrzega na Twitterze CSIRT KNF – Ostrzegamy przed niebezpieczną stroną podszywającą się pod  Allegro_Group! Przestępcy za cel obrali kradzież poświadczeń logowania do serwisu oraz dane do kart płatniczych ofiary. Przed podaniem danych z karty, zawsze sprawdzaj czy adres strony jest poprawny! - przestrzegają eksperci z  CSIRT KNF.

Jak czytamy w komunikacie na Twitterze, w treści wiadomości hakerzy informują o braku spłaty należności. Wejście w link prowadzi do fałszywej bramki płatności. "Bądźcie czujni – to nowy wariant oszustwa!". 

Hakerzy pod lupą: Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego KNF

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego Zespół CSIRT KNF realizujący zadania Sektorowego Zespołu Cyberbezpieczeństwa, został utworzony przez KNF w celu prowadzenia koordynacji działań i wsparcia obsługi incydentów bezpieczeństwa w podmiotach rynku finansowego uznanych za Operatorów Usług Kluczowych w rozumieniu ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.

Głównym celem działań CSIRT KNF jest m.in. przyjmowanie zgłoszeń o incydentach poważnych oraz wsparcie w ich obsłudze, wspieranie OUK, jak również analiza incydentów i wyszukiwanie powiązań pomiędzy nimi.

TOK FM PREMIUM