Ile trwa majówka 2022 w szkole? Większość uczniów będzie miała sporo wolnego. Więcej niż rodzice

Za ile dni majówka? Uczniowie nie mogą się już doczekać dni wolnych od nauki, zwłaszcza, że to nie jedyne wolne dni w maju w polskich szkołach.

Kiedy zaczyna się majówka? Już w sobotę 30 kwietnia rozpocznie się jeden z najbardziej wyczekiwanych weekendów w Polsce. Dla jednych to kilka dni odpoczynku, dla innych - czas na ostanie powtórki przed maturą.

Ile trwa majówka w 2022 w szkole? Uczniowie mają więcej wolnego, niż ich rodzice

W maju uczniowie szkół mogą liczyć na dodatkowe dni wolne od nauki, dlatego wielu uczniów nie może się już doczekać majówki 2022. Szkoły w Polsce będą zamknięte nie tylko we wtorek 3 maja, ale także dzień wcześniej – w poniedziałek 2 maja 2022 r.

Tym razem majówka wypadnie w dniach: sobota-wtorek (30 kwietnia-3 maja 2022). Poniedziałek 2 maja nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, jednak w szkołach dzieci mogą tego dnia liczyć na zwolnienie z zajęć dydaktycznych. 

Weekend majowy w polskich szkołach potrwa więc w sumie aż cztery dni. Tuż po nim rozpoczną się matury pisemne, podczas których uczniowie liceów i techników nie przystępujący do egzaminów również nie będą mieli zajęć.

Nie tylko majówka 2022. Szkoła zwolni większość dzieci z nauki także w te dni

Weekend majowy nie jest jedynym czasem, kiedy uczniowie w polskich szkołach będą mieli wolne. W 2022 roku dla dzieci ze szkół podstawowych dodatkowymi dniami odpoczynku będą  25, 26 i 27 maja – wtedy to odbywają się egzaminy ósmoklasistów.

Dla nastolatków ze szkół ponadpodstawowych wolne dni wypadają w czasie pisemnych  egzaminów maturalnych: 4, 5 i 6 maja 2022 roku. Tego dnia licea i technika będą zamknięte dla uczniów, którzy nie zdają matury. Uczniowie z klas ponadpodstawowych będą więc mogli liczyć na tydzień wolnego (2-6 maja 2022) 

Najpierw Boże Ciało, a za chwilę koniec roku szkolnego. Wakacje w szkołach już niedługo

Majowe dni wolne od nauki to nie wszystko - kolejnym dniem wolnym w roku szkolnym 2021-2022 będzie Boże Ciało, które w tym roku wypada w czwartek 16 czerwca 2022 roku. 

Kilka dni później, bo już 24 czerwca, we wszystkich polskich szkołach odbędzie się zakończenie roku szkolnego. Dlaczego akurat tego dnia? W ustawie o prawie oświatowy istnieje zapis, iż zajęcia szkolne będą kończyły się zawsze w pierwszy piątek po 20 czerwca: czyli najwcześniej może to nastąpić 21 czerwca, a najpóźniej - 27 czerwca. 

Wakacje w polskich szkołach potrwają do 31 sierpnia 2022 roku. Do szkoły uczniowie wrócą w czwartek 1 września 2022 roku.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM