Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2022? Zapamiętaj tę jedną prostą regułę

Zakończenie zajęć w roku szkolnym 2021/2022 tradycyjnie będzie miało miejsce w czerwcu. Niektórzy uczniowie pożegnają się ze szkołą dużo wcześniej, inni zyskają dodatkowe dni wolne.

Zakończenie roku w polskich szkołach jest coraz bliżej. Według przepisów, zajęcia rozpoczynają się zawsze w pierwszym powszednim dniu września, a kończą w pierwszy piątek po 20 czerwca.

Maturzyści pożegnają szkołę dużo wcześniej, niż pozostali uczniowie, bo pod koniec kwietnia. Po zakończeniu roku szkolnego będą mieli jeszcze chwilę na przygotowania do najważniejszego egzaminu w swoim życiu.

Zakończenie roku szkolnego 2022 coraz bliżej. Ile zostało dni?

Zgodnie z przepisami oficjalne zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2021/2022 odbędzie się w piątek 24 czerwca 2022 roku. Ostatnim dniem nauki w polskich szkołach będzie zatem czwartek 23 czerwca.

Ile jeszcze dni nauki w szkole czeka uczniów? Nie licząc dzisiejszego dnia (poniedziałek 25.04.2022), do zakończenia roku szkolnego zostało jeszcze 59 dni. To całkiem sporo, na szczęście dzieci mogą liczyć po drodze na wiele dodatkowych wolnych dni.

Niektórzy uczniowie będą mieli więcej wolnego w maju i czerwcu

Już w najbliższą sobotę 30 kwietnia rozpoczyna się długi weekend majowy, który potrwa w szkołach do wtorku 3 maja. Zaraz po majówce zaczynają się matury, które dla młodszych uczniów szkół średnich oznaczają dodatkowe dni wolne: ich majówka potrwa aż do niedzieli 8 maja 2022. 

Podobna sytuacja będzie miała miejsce w trakcie egzaminów ósmoklasistów 24-26 maja – młodsi uczniowie szkół podstawowych będą mieli w te dni wolne od nauki. 

Kolejnym dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktycznych będzie także Boże Ciało, które w tym roku wypada w czwartek 16 czerwca.

Zakończenie roku szkolnego: maturzyści pożegnają się ze szkołą dużo wcześniej a co z klasami ósmymi?

Tegoroczni maturzyści pożegnają się z nauczycielami i przyjaciółmi ze szkolnych ławek już w piątek 29 kwietnia 2022 roku. Będą mieli okazję na chwilę odpoczynku przed egzaminami końcowymi, które rozpoczną się 4 maja potrwają do 23 maja 2022. Egzamin dojrzałości rozpocznie się pisemnym sprawdzianem z języka polskiego. 

Z kolei ósmoklasiści, którzy pod koniec maja – a dokładnie w dniach 24-26 maja 2022 – będą zdawali egzaminy końcowe, nie mają z tego powodu skróconego okresu nauki. Podobnie jak wszystkie inne dzieci uczęszczające do szkół podstawowych, uczniowie klas ósmych zakończą rok szkolny w piątek 24 czerwca 2022 roku.

TOK FM PREMIUM