Nie tylko Energylandia - Mandoria, Orientarium i inne rodzinne parki rozrywki. Garść pomysłów na majówkę

Majówka to doskonały czas, żeby zaplanować krótki rodzinny wyjazd. Rodzice i opiekunowie małych dzieci szukają pomysłów na atrakcje, które trafią w gusta ich pociech. W takim przypadku najlepszą opcją będzie jeden z parków rozrywki. Zobacz nasze propozycje.

Energylandia w Zatorze - największy park rozrywki w Polsce

Energylandia to największy Park Rozrywki w Polsce oferujący ponad 100 atrakcji w jednym miejscu. Mieszczący się w Zatorze kompleks zawiera 6 stref tematycznych: 

  • Bajkolandia dla najmłodszych, 
  • Familijna dedykowana całym rodzinom, 
  • Ekstremalna z Mega Coasterem Hyperion i Speed Water Coasterem, 
  • Smoczy Gród z najwyższym na świecie Wooden Coaster Zadra,
  • Aqualantis z Abyssusem roller coasterem typu Double Launch Coaster. 

Specjalnie na majówkę Energylandia zaplanowała otwarcie nowej atrakcji - Big Milk Water Park to tropikalny zakątek z basenami z podgrzewaną wodą. Będzie dostępny dla gości od 30 kwietnia. 

Kupując  w Energylandii jeden bilet wstępu, można korzystać ze wszystkich urządzeń i atrakcji, do woli i bez limitu. Energylandia oferuje możliwość wykorzystania bonu turystycznego.

Mandoria Miasto Przygód - dla małych magików

Mieszcząca się w podłódzkim Rzgowie Mandoria to największy kryty park rozrywki w Polsce. Swoim gościom oferuje ponad 20 atrakcji dla różnych kategorii wiekowych. Kolejki górskie, dwupoziomowa karuzela, karuzela z łódkami na wodzie, jedyny w kraju roller-coaster jeżdżący w ciemności, ogromny figloraj i piętrowy dom do zabaw. 

Na terenie obiektu znajduje się także 6 punktów gastronomicznych.

Mandoria daje możliwość wykorzystania bonu turystycznego. 

Orientarium w Łodzi - majówka z egzotyczną przyrodą

Jedną z atrakcji, która otwiera swoje podwoje tuż przed majówką jest łódzkie Orientarium. Zajmując 2 ha jest kompleksem prezentującym faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej. Podzielono go na sekcje takie, jak słoniarnia, celebs - gdzie znajdziemy wydry i jeżozwierze oraz makaki. W części oceanicznej największą atrakcją będzie 26-metrowy podwodny tunel który pozwoli na obserwowanie życia wodnych stworzeń. Ostatnia, najgorętsza strefa Orientarium, to Wyspy Sundajskie gdzie będzie można zobaczyć krokodyle gawialowe, orangutany sumatrzańskie, gibony, langury jawajskie, binturongi, myszojelenie oraz niedźwiedzie malajskie. W tej części także latają azjatyckie ptaki.

Majaland w Góraszce - fani Pszczółki Mai będą zachwyceni

Kolejną atrakcją, która otwiera się na majówkę, jest drugi park Majaland, tym razem zlokalizowany pod Warszawą, a dokładnie w Góraszce. Nawiązuje on tematycznie do parku Majaland Kownaty w województwie lubuskim

Do dyspozycji gości przewidziano 26 atrakcji dla wszystkich grup wiekowych. Są to między innymi: kolejka Albert's Ride, wodny plac zabaw, Dyskoteka, Karuzela Dinozaurów, Karuzela Motyli, Kulki, Kulki Junior, Las Zabaw, Miasteczko Samochodowe, Rollercoaster Wikingów, Tańcząca Fontanna, Teatr, Żabki, Łódeczki, czy Łodzie Wikingów

Park będzie posiadał strefę wewnętrzną oraz uzupełniającą ją strefę zewnętrzną. Ponadto, obecne będą również liczne punkty gastronomiczne oraz sklep. Majaland Warsaw, jak sama nazwa wskazuje, jest zdominowany przez popularną postać Pszczółkę Maję, ale znajdą się w nim atrakcje dla fanów Vic the Viking, Heidi oraz Super Wings.

Bałtów - dla wielbicieli dinozaurów

Umiejscowiony w województwie świętokrzyskim Jurapark to doskonała atrakcja dla małych i dużych fanów dinozaurów. Znajdziemy tu prehistoryczne oceanarium, park dinozaurów z 100 modeli prehistorycznych stworzeń w skali 1:1, atrakcje wodne, skansen, muzeum jurajskie, park miniatur z 49 miniaturami zamków i pałaców, czy Zwierzyniec - teren pełen dzikich zwirząt, zwiedzany zwykle z pokładu amerykańskiego schoolbusa

Jurapark oferuje możliwość skorzystania z bonu turystycznego

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM