Pijany kierowca bmw przejechał po motocykliście. 18-latek nie żyje

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego we Frycowej pod Nowym Sączem. W nocy z niedzieli na poniedziałek zginął tam 18-letni motocyklista - poinformował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Frycowa na drodze gminnej. Na motocyklistę, który przewrócił się na jezdni, najechał kierowca bmw. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł jadący motocyklem 18-latek. Kierujący samochodem nie odniósł żadnych obrażeń, ale był nietrzeźwy. Policja zbadała go alkomatem, w organizmie miał ponad półtora promila.

Policja ustalała na miejscu okoliczności tragedii. Oględziny prowadzili prokurator, policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego.

- Kierujący motocyklem crossowym marki Husqvarna, zjechał na lewe pobocze i uderzył w skarpę. Po uderzeniu upadł na jezdnię. Następnie, jak wynika ze wstępnych ustaleń, 22 -latek kierujący bmw najechał na leżącego motocyklistę – relacjonował rzecznik.

22- letni kierowca samochodu został zatrzymany. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toku śledztwa Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu.

TOK FM PREMIUM