Prognoza pogody na piątek. Deszcz prawie wszędzie, pojawią się też burze z gradem

Piątek będzie deszczowy niemal w całym kraju, a w niektórych regionach spodziewać się można burz z gradem. Za to będzie ciepło - nawet do 21 stopni Celsjusza.

W piątek chmurzyć się będzie w niemal całym kraju, jedynie na wybrzeżu jest szansa na słońce. Północno-wschodnia Polska to również jedyne miejsce, w którym nie powinno padać. Na wschodzie kraju spodziewać się można burz, a na południowym wschodzie kraju - burz miejscami z gradem. 

Będzie ciepło. Temperatura maksymalna sięgnie od 13 stopni Celsjusza na wybrzeżu, przez około 19 stopni na przeważającym obszarze kraju do 21 stopni na południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, będzie wiał z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru mogą osiągać prędkość do 70 km/h.

Prognoza pogody na noc z piątku na sobotę

W nocy zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na wschodzie przelotne opady deszczu a na południowym wschodzie burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz około 10 mm, na Podkarpaciu do 15 mm. Miejscami pojawią się mgły ograniczające widzialność lokalnie do 300 m.

Temperatura minimalna od 5 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, 7 w centrum do 12 stopni na południowym wschodzie. Wiatr słaby, zmienny, z kierunków zachodnich, w czasie burz w porywach do 55 km/h.

DOSTĘP PREMIUM