Trwa matura z angielskiego 2022. Sprawdzamy przecieki tematów

Matura 2022. Dziś o godzinie 9:00 maturzyści rozpoczęli trzeci już dzień zmagań - egzamin pisemny z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Ile trwała matura z języka angielskiego? Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 120 minut. Wiemy jakie przecieki i "pewniaki" pojawiły się na internetowej giełdzie.

Język angielski matura. Ile trwa egzamin podstawowy? Ten czas trzeba dobrze rozplanować

Jak wygląda matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym? Uczniowie mają 120 minut na egzamin składający się z czterech części:

  • rozumienie ze słuchu - 30 proc.,
  • rozumienie tekstów pisanych - 30 proc.,
  • znajomość środków językowych i gramatyki - 20 proc.,
  • pisanie - 20 proc.

W arkuszu egzaminu maturalnego z języka angielskiego można było spodziewać się zadań zamkniętych i otwartych. Maturzysta może uzyskać z egzaminu maksymalnie 50 punktów, a żeby zdać, trzeba zdobyć minimum 15 punktów. Poziom egzaminu maturalnego z języka obcego określa się jako A2/B1.

Język angielski - przecieki. Twitter i inne źródła od rana wskazywały domniemane zadania na egzaminie

Maturzyści na egzaminie na poziomie podstawowym musieli zmierzyć się zarówno ze słuchaniem, jak i wypowiedzią pisemną. O krótkie wypracowanie mogli być poproszeni w ostatniej części arkusza maturalnego. W tym roku na giełdzie "pewniaków" tej części pojawiło się ogłoszenie, zaproszenie czy wpis na bloga. Internauci szukali informacji jak napisać e -mail po angielsku oraz jak napisać bloga po angielsku. 

W sieci nie brakowało też informacji o rzekomym wycieku arkuszy CKE z ofertą kupna tematów. "Przecieki", "Zobacz, co będzie na maturze" - takie reklamy można było zobaczyć w internecie. Przestrzegamy jednak: to oszustwo.

Sieć pokazuje jak popularna jest matura z angielskiego - memy na ten temat zalewają internet.

Memy - matura z angielskiegoMemy - matura z angielskiego kwejk.plMatura z angielskiego. Kto zdaje w tym roku?

Jak podaje CKE, chęć zdawania języka angielskiego na poziomie podstawowym zgłosiło ponad 276 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych II stopnia, czyli 95,5 proc. tegorocznych absolwentów, a także ok. 11 tys. absolwentów z lat ubiegłych. O godz. 14.00 rozpoczną się pisemne egzaminy z innych języków obcych nowożytnych zdawanych na poziomie podstawowym: francuskiego, niemieckiego, rosyjskiego, hiszpańskiego i włoskiego.

TOK FM PREMIUM