Bielsko-Biała. Nożownik, który zaatakował 12-latkę, został aresztowany

Sąd rejonowy w Bielsku-Białej aresztował na trzy miesiące 41-latka, który w czwartek zaatakował nożem 12-latkę - dowiedziała się w sobotę PAP od rzecznik bielskiej prokuratury okręgowej Agnieszki Michulec.

- Podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Jako podstawę sąd wskazał obawę matactwa oraz popełnienia podobnego czynu w przyszłości – powiedziała w sobotę popołudniu w rozmowie z PAP prokurator Michulec.

O areszt wnioskowała Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała Południe, która bada sprawę ataku mężczyzny na wychodzące ze szkoły przypadkowe dziecko.

Posiedzenie sądu odbyło się w Bielskim Centrum Psychiatrii, gdzie podejrzany Arkadiusz D. został przewieziony krótko po zatrzymaniu. Mężczyzna w najbliższych dniach pozostanie szpitalu. - Aresztanta trzeba przyjąć do placówki z oddziałem psychiatrycznym. Obowiązuje rejonizacja i trafi on po weekendzie do Wrocławia – powiedziała prokurator Michulec.

Do ataku doszło w czwartek około godziny 13. Napastnik przed szkołą podstawową nr 22 w ścisłym centrum Bielska-Białej zaatakował 12-latkę zadając jej kilka ciosów nożem. Mężczyzna tuż po zajściu odszedł z miejsca zdarzenia, ale chwilę późnej został zatrzymany przez policjantów w mieszkaniu w bloku obok szkoły.

12-latka z obrażeniami zagrażającymi życiu trafiła najpierw do szpitala pediatrycznego w Bielsku-Białej, a późnym popołudniem przetransportowano ją śmigłowcem do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Ma rany brzucha, klatki piersiowej i nogi. W nocy przeszła operację. Lekarze w piątek rano określili jej stan jako ciężki, ale stabilny. Rokowania s± dobre.

41-letni napastnik mieszkał w bloku naprzeciwko szkoły. Nieoficjalnie wiadomo, że leczył się na schizofrenię; miał przyjmować leki.

W piątek późnym popołudniem prokuratorzy ogłosili napastnikowi zarzut usiłowania zabójstwa ze skutkiem w postaci spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu. - Podejrzany złożył wyjaśnienia. Przyznał się. Ofiara była osobą nieznaną mu, przypadkową. Motyw jest niewytłumaczalny. Ogólnie rzecz biorąc, ma związek z przebiegiem jego choroby – informowała w piątek PAP prokurator Agnieszka Michulec.

TOK FM PREMIUM