Gwałtowne burze. Alert RCB dla trzech województw. Możliwe przerwy w dostawach prądu

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alert z ostrzeżeniem przed gwałtownymi burzami i silnym wiatrem do mieszkańców części województw: lubelskiego, małopolskiego i podkarpackiego. RCB ostrzega, że możliwe są przerwy w dostawie prądu.
Zobacz wideo

"Uwaga Alert RCB gwałtowne burze i silny wiatr. SMS z ostrzeżeniem został wysłany do odbiorców w części 3 województw" - poinformowało w mediach społecznościowych Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

W wiadomości do mieszkańców części woj. lubelskiego, małopolskiego i podkarpackiego RCB ostrzegło, że możliwe są przerwy w dostawie prądu w trakcie burz. "Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr" - czytamy w komunikacie RCB.

Przed burzami i silnym wiatrem ostrzegł też rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski. "IMGW prognozuje opady deszczu do 25 mm oraz silny wiatr do 95 km/h na wschodzie kraju. Ostrzeżenia meteo drugiego stopnia na terenie województwa lubelskiego, podkarpackiego oraz małopolskiego. W sytuacji zagrożenia dzwoń na 998" - napisał Kierzkowski.

Posłuchaj podcastu:

DOSTĘP PREMIUM