Koniec platformy Vinted? Sprawdź co zrobić, żeby nie stracić danych i pieniędzy

Serwis Vinted Polska zmienia platformę. Użytkownicy od dziś, 16 maja do 20 maja otrzymają specjalne zaproszenie do portalu. Dzięki niemu przeniesiemy dane oraz wypłacimy środki zgromadzone w internetowym portfelu. Jednak nie wszystkie informacje trafią na nowy serwis.

Zmiany na Vinted. Zamknięcie staje się faktem. Co robić dalej?

20 czerwca oficjalnie przestanie działać strona Vinted.pl. Nowa platforma zostanie uruchomiona już dziś (16 maja). Dzięki tej zmianie będzie obsługiwać również międzynarodowe transakcje. Vinted w nowej wersji umożliwi zakupy i sprzedaż przedmiotów z drugiej ręki także użytkownikom z Czech, Słowacji i Litwy. Zwiększona zostanie także liczba kategorii na platformie sprzedażowej. Pojawią się nowe działy: Dom, Rozrywka i Zwierzęta.

Od 16 maja użytkownicy będą mogli przenieść tam swój profil oraz wypłacić pieniądze z portfela Vinted. Tylko przez cztery dni (od 16 do 20 maja) osoby posiadające konto w serwisie będą mieć taką możliwość. Po 20 maja, użytkownicy będą mogli korzystać z konta na starej platformie tylko w celu wypłacenia środków lub poproszenia firmę o pomoc.

Vinted zmienia platformę i aby ułatwić ten proces, na stronie internetowej zamieszcza wskazówki, co należy zrobić: "Prosimy zaczekać na zaproszenie i nie tworzyć nowego konta na własną rękę. Jeśli utworzysz nowe konto, Twoje dane nie zostaną przeniesione na nową platformę Vinted. Przeprowadzimy Cię przez cały proces w kilku prostych krokach". Użytkownicy serwisu otrzymają specjalne do nowej platformy zaproszenie pomiędzy 16 a 20 maja.

Nowa aplikacja Vinted. Do tych danych danych będziesz mieć dostęp na nowej platformie

Jakie dane trafią na nowy serwis? Oprócz dotychczasowego konta na nową platformę zostaną przeniesione niektóre zapisane na niej informacje, takie jak: ogłoszenia, które nie zakończyły się sprzedażą, zapisane wyszukiwania, tekst „o mnie", vouchery, adres, zapisane ustawienia wysyłki, zdjęcie profilowe, imię i nazwisko, data urodzenia, zniżki na zestawy oraz dane karty kredytowej. Obserwujący oraz profile użytkowników obserwowanych i ulubione przedmioty pojawią się tylko wtedy, gdy ci również przeniosą się na nową platformę Vinted. Nowa wersja regulaminu platformy dostępna jest tu.

Vinted. Nowa platforma wymaga przeniesienia danych. Niektórych nie odzyskasz

Z komunikatu zamieszczonego na stronie serwisu oraz wiadomości wysłanej do użytkowników wynika, że podczas przenoszenia konta na nową platformę nie zostaną przetransferowane poniższe dane:

- Twój Portfel Vinted (dostępne środki) – podczas przeniesienia konta należy przelać dostępne środki na konto bankowe.

- Przeniesienie nie obejmie rozmów z innymi użytkownikami. Zniknie historia twoich rozmów z innymi użytkownikami i z serwisem

- Statystyki podbitych przedmiotów i Sugerowanych Ofert

- Dane Twojej weryfikacji tożsamości (KYC) – jeśli na starej platformie zakończona została procedura weryfikacji tożsamości (KYC) u operatora płatności Vinted, to dotyczące jej informacje nie zostaną przeniesione i serwis może poprosić o jej ponowne przejście.

TOK FM PREMIUM