Rekrutacje do szkół średnich. Ranking liceów 2022, Wrocław

Rekrutacja do liceów we Wrocławiu ruszyła 16 maja. Do egzaminów ósmoklasisty przystępuje w tym roku 6800 wrocławskich uczniów. Przygotowano dla nich 9300 miejsc w szkołach ponadpodstawowych. Którą szkołę wybrać? Najwyższy czas zdecydować. Podpowiadamy, które licea we Wrocławiu są najlepsze.

10 najlepszych liceów we Wrocławiu. Którą szkołę wybrać?

W tym roku na 9300 miejsc w szkołach średnich, 4811 przygotowanych jest w liceach ogólnokształcących. Ranking liceów Wrocław, uwzględniający wszystkie szkoły w mieście, można znaleźć na stronach np. 2022.licea.perspektywy.pl

Fundacja Edukacyjna Perspektywy publikuje go każdego roku, a do jego przygotowania wykorzystuje dane obejmujące wyniki maturzystów z poprzedniego roku szkolnego, w tym:

Ranking liceów Wrocław 2022. Najlepsze licea 2021/2022

 1. XIV LO im. Polonii Belgijskiej
 2. III LO im. Adama Mickiewicza
 3. Akademickie LO Politechniki Wrocławskiej
 4. XII LO im. Bolesława Chrobrego
 5. V LO im. gen. Jakuba Jasińskiego
 6. IX LO im. Juliusza Słowackiego
 7. II LO im. Hugona Kołłątaja
 8. VII LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
 9. VIII LO im. Bolesława Krzywoustego
 10. II LO im. Stanisława Wyspiańskiego

Rekrutacja Wrocław 2022 to proces w pełni elektroniczny, ale są wyjątki. Jak złożyć wniosek?

Rekrutacja do liceów 2022, we Wrocławiu odbywa się elektronicznie. To oznacza, że wnioski są przyjmowane przez szkoły online, z wykorzystaniem aktywnego profilu zaufanego rodziców. Istnieją jednak wyjątki: jeśli rodzic nie posiada profilu zaufanego, wniosek o przyjęcie do szkoły będzie można złożyć osobiście.

Rekrutacja do I klas szkół ponadpodstawowych składa się z dwóch etapów:

 • I-podstawowego (od 16 maja do 1 sierpnia),
 • II-uzupełniającego (od 2 sierpnia do 23 sierpnia). Ten etap będzie miał miejsce tylko w tych szkołach, w których będą wolne miejsca.

Szczegółowy harmonogram rekrutacji, opublikowany jest na stronie internetowej Kuratorium Oświaty oraz na stronie elektronicznej rekrutacji edu.wroclaw.pl.

TOK FM PREMIUM