FinTech - nowy kierunek studiów kształcący milionerów. Koszt to ponad 31 tys. zł

Nowa specjalizacja w dziedzinie finansów na warszawskiej Uczelni Łazarskiego nauczy przyszłych finansistów, jak skutecznie wzbogacić się w cyfrowym otoczeniu biznesowym.

Warszawska Uczelnia Łazarskiego rozpoczęła nabór na nową specjalizację. Chodzi o FinTech (czyli zarządzanie finansami w erze cyfrowej) na kierunku Zarządzanie (Wydział Ekonomii i Zarządzania).

FinTech czyli rynki finansowe w praktyce. Dlaczego warto inwestować już na studiach?

Fin Tech, czyli tzw, technologie finansowe to element trzyletnich studiów I stopnia. Można je odbyć stacjonarnie bądź niestacjonarnie. Dzięki FinTech studenci dowiedzą się m.in. dlaczego warto rozpocząć inwestowanie już na studiach, w co i jak warto inwestować, a także jak zacząć inwestowanie i tworzenie własnych strategii finansowych.

- Naszą misją jest stworzenie miejsca, które wyróżnia praktyczny wymiar kształcenia, jego międzynarodowy charakter oraz etos pracy. Naturalne jest więc, że uwzględniliśmy FinTechy jako ważną gałąź rynku i we współpracy ze specjalistami w tej dziedzinie zdecydowaliśmy się wprowadzić nowy kierunek studiów – powiedział Dr Martin Dahl, Dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania na Uczelni Łazarskiego.

FinTech na Uczelni Łazarskiego: strategie finansowe w świecie nowoczesnych technologii

Wybierając specjalność FinTech na warszawskiej Uczelni Łazarskiego, będzie się można dowiedzieć:

  • jak zarządzać finansami, jak podejmować właściwe decyzje finansowe w cyfrowym otoczeniu biznesowym;
  • jak budować strategie finansowe oraz jakie są tajniki zarządzania płynnością finansową;
  • jakie nowoczesne technologie rozwijają się w świecie finansów;
  • jak zdobywać wiedzę nakierowaną na nowoczesne trendy rozwijające się w świecie finansów.

Oprócz tego studenci uzyskają kompetencje nakierowane na dokonywanie analiz czy wszelkie interpretacje danych finansowo-księgowych.

Technologie finansowe na Zarządzaniu: jakie są przedmioty specjalnościowe?

Według informacji podanych na stronie Uczelni Łazarskiego, na nowej specjalizacji pojawią się przedmioty specjalnościowe:

  • Zarządzanie finansami w przedsiębiorstwie (Strategie finansowe przedsiębiorstwa; Zarządzanie płynnością przedsiębiorstwa; Podatkowe i niepodatkowe obciążenia przedsiębiorstw);
  • RegTech (technologie regulacyjne), otoczenie prawne i ryzyko korporacyjne;
  • Finanse zdecentralizowane i technologie finansowe;
  • Technologia Blockchain (czyli technologia, która służy do przesyłania i przechowywania informacji o transakcjach internetowych);
  • Struktura branży usług finansowych, zachodzące przemiany oraz ich przyszłość.

Technologie finansowe – ile kosztują studia? 

Studia z technologii finansowych FinTech można odbywać w dwóch trybach: stacjonarnym bądź niestacjonarnym. Studiując stacjonarnie, za jeden semestr trzeba będzie zapłacić 5100 złotych na pierwszym roku, 5220 zł na drugim, 5340 zł na trzecim – w sumie to ponad 31 000 zł. W przypadku studiów niestacjonarnych koszt semestru to odpowiednio 4620, 4740 i 4860 zł – czyli w sumie ponad 28 000 złotych.

Miejsc dostępnych na tej specjalizacji jest w sumie 30 (15 w trybie stacjonarnym, 15 w trybie zdalnym).

TOK FM PREMIUM