Prognoza pogody na weekend 10-12.06. Koniec z burzami. Ciepło, ale chłodniej niż w ostatnich dniach

Weekend przyniesie uspokojenie w pogodzie. Od soboty nie spodziewamy się już gwałtownych burz, choć te mniej silne nadal mogą się pojawić, zwłaszcza na południowym wschodzie kraju. Będzie nieco chłodniej niż w ostatnich dniach, ale nadal ciepło. Pogoda na weekend: Warszawa i reszta kraju od 20°C do 27°C. Czy jest szansa na ciepły weekend nad morzem?

Pogoda. Mazury deszczowe. Na wschodzie ciepło i wilgotnie, na zachodzie chłodniej

Jak czytamy na stronie IMGW-PIB: "Nad Polską od zachodu rozbudowuje się klin wyżowy. Centralna i wschodnia część kraju pozostaje w strefie pofalowanego frontu chłodnego związanego z niżem znad Skandynawii. Na wschodzie nadal zalega ciepła i wilgotna, na zachodzie trochę chłodniejsza, masa powietrza polarnego morskiego. Ciśnienie rośnie".

Weekend zaczął się w piątek dużym zachmurzeniem i przelotnymi opadami deszczu oraz burzami, lokalnie z gradem. W niektórych częściach były przejaśnienia i rozpogodzenia oraz stopniowy zanik opadów. Temperatura maksymalna od 20°C do 23°C - nad morzem około 18°C, ale na szczytach Tatr tylko około 10°C.

Prognoza pogody na sobotę, 11 czerwca. Pogoda Ciepło i przelotny deszcz

Jak podaje meteo IMGW-PIB, w sobotę Polska będzie pod wpływem klina wyżowego znad Atlantyku. "Na północy kraju zaznaczy się wpływ zanikającego frontu okluzji związanego z niżem znad Skandynawii. Pozostaniemy w ciepłym i wilgotnym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie bez większych zmian".

Na Pomorzu przelotne opady deszczu i możliwe burze. Temperatura nad morzem około 19°C. Na Mazurach i Podlasiu pochmurno. Rano na wschodzie możliwe silne zamglenie i słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 21°C do 23°C.

Na zachodzie Polski zachmurzenie przejściowo duże i tam możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 23°C do 25°C. Przelotne opady deszczu oraz słabe burze także centrum kraju i na wschodzie. Temperatura maksymalna od 21°C do 23°C.

W pozostałych regionach kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Miejscami spodziewane są przelotne opady deszczu, a nawet burze.

Prognoza pogody na niedzielę, 12 czerwca. Nadchodzi niż ze Skandynawii

W ostatni dzień weekendu Polska będzie pod wpływem klina wyżowego znad Atlantyku. W centrum kraju zaznaczy się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego związanego z niżem znad północnej Norwegii. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim a ciśnienie będzie się wahać.

Prognoza pogody przewiduje zachmurzenie małe i umiarkowane, możliwe przelotne deszcze. Temperatura maksymalna od 21°C do 28°C, nad samym morzem około 20°C,

w rejonach podgórskich od 20°C do 22°C (Zakopane).

Jaka zatem nad morzem będzie pogoda? (Sopot) Weekend nad Bałtykiem może być nieco chłodniejszy niż w położonym na południu Zakopanem, ale temperatura nas nie rozczaruje i powinna oscylować wokół 20 st.C.

TOK FM PREMIUM