"Wskazówka licznika zatrzymała się w okolicy 220 km/h. W Poznaniu 16-latek wjechał w taksówkę. Dwie osoby nie żyją

W zderzeniu osobowego audi i taksówki, do którego doszło we wtorek w nocy na ul. Bolesława Krzywoustego w Poznaniu, zginał 16-latek bez uprawnień do prowadzenia pojazdów i 21-letni taksówkarz - przekazała PAP policja.
Zobacz wideo

We wtorek około godz. 3.30 na nitce ul. B. Krzywoustego prowadzącej do centrum Poznania audi A6 uderzyło w znajdującą się w przydrożnej zatoce taksówkę - skodę roomster. W wypadku zginęli kierowcy obu pojazdów.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak przekazał PAP, że audi A6 kierował pochodzący z powiatu średzkiego 16-latek, który nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów, a w skodzie przebywał 21-letni taksówkarz. Policjanci podejrzewają, że nastolatek mógł zabrać auto komuś z rodziny.

16-latek jechał 220 km/h?

Jak podkreślił Borowiak policjanci dysponują zapisem z monitoringu, który pomoże w ustaleniu dokładnych okoliczności wypadku. Przyznał, że audi prawdopodobnie jechało z bardzo dużą prędkością. - Wskazówka licznika zatrzymała się w okolicy prędkości 220 km/h. Czy z taką prędkością jechał - to obliczy biegły - zaznaczył policjant.

- Na pewno uderzenie było potężne, bo taksówkę z tej zatoki wyrzuciło na kilkadziesiąt metrów - dodał policjant. Borowiak wskazał, że ślady uderzenia były widoczne na obszarze przydrożnej zatoki, a nie pasie ruchu ul. Krzywoustego.

Po wypadku ul. B. Krzywoustego w kierunku centrum Poznania była zablokowana przez kilka godzin.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

TOK FM PREMIUM