W wakacje będą kłopoty z podróżami samolotami? Kontrolerzy lotów ponownie grożą odejściem z pracy

Kontrolerzy lotów zarzucają Państwowej Agencji Żeglugi Powietrznej niewywiązywanie się z umów zawartych w kwietniu. To może oznaczać masowe odejścia z pracy, a w konsekwencji kłopot z obsługą ruchu lotniczego.

Anna Garwolińska ze Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego poinformowała, że z pracy może odejść nawet stu kontrolerów. Jak stwierdziła w rozmowie z "Pulsem Biznesu", PAŻP nie wywiązała się z umów, które zawarto w kwietniu - w obliczu paraliżu ruchu lotniczego nad Polską. - Zarząd wycofał się z punktu, który przewidywał wyrównanie w 2025 r. pensji kontrolerów do wysokości inflacji z 2022 r. – poinformowała.

Garwolińska wyjaśniła, że niespełnionych postulatów jest więcej. Ujawniła też, że na lotnisku we Wrocławiu wróciły jednoosobowe stanowiska pracy kontrolerów. A był to jeden z powodów protestu kontrolerów ruchu lotniczego.

Co wydarzy się po 10 lipca?

Przypomnijmy, że wiosenny kryzys związany z kontrolerami lotów zakończył się podpisaniem w kwietniu - tuż przed majówką - warunkowego porozumienia obowiązującego do 10 lipca. Wobec informacji ujawnionych dziś przez przedstawicielkę związku kontrolerów nie można więc wykluczyć, że w czasie wakacji dojdzie do kolejnej odsłony protestu.

Jak poinformowało Radio Zet, niebawem Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego ma przedstawić oświadczenie.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

TOK FM PREMIUM