Śmiertalny wypadek na autostradzie A1 w Piekarach Śląskich. Ford zmiażdżony przez dwie ciężarówki

Jedna osoba zginęła w w poniedziałek po południu w wyniku zderzenia dwóch ciężarówek i samochodu osobowego na autostradzie A1 na wysokości Piekar Śląskich; ruch w kierunku Gliwic i Gorzyczek będzie tam zablokowany przez kilka godzin - podała śląska policja.

Dyżurny Wydziału Ruchu Drogowego komendy wojewódzkiej w Katowicach powiedział PAP, że ofiarą wypadku jest kobieta, prowadząca auto osobowe, które znalazło się pomiędzy dwiema ciężarówkami. Ford, którym jechała jest całkowicie zniszczony.

Sierż. szt. Łukasz Czepkowski z piekarskiej policji powiedział PAP, że po wypadku na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do szpitala został zabrany kierowca jednej z ciężarówek.

Według policji autostrada A1 w kierunku Bytomia, Gliwic i dalej Gorzyczek na południu regionu będzie w tym miejscu zamknięta przed 5-6 godzin. "Kierowcy muszą zjechać zjazdem na Piekary Śląskie, a na rondzie zawrócić z powrotem na autostradę i tam kontynuować drogę" - powiedział Czepkowski.

Nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób doszło do wypadku - czy auto osobowe najpierw uderzyło w tył jadącego przed nim tira, a po chwili wjechała w te pojazdy kolejna ciężarówka, czy też jeden z tirów wepchnął forda pod jadący przed tym samochodem pojazd. Szczegółowe okoliczności badają na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM