Netflix: Tragiczny wypadek ekipy pracującej nad nowym serialem. Dwóch aktorów nie żyje

Samochód którym podróżowało sześciu członków ekipy pracującej nad nowym serialem Netfliksa "The Chosen One" uległ poważnemu wypadkowi. Śmierć poniosło dwóch aktorów. Prace na planie zostały wstrzymane.

Wypadek ekipy Netfliksa - dwie osoby nie żyją

Jak podaje agencja Associated Press, do tragicznego w skutkach wypadku doszło w miniony czwartek 16 czerwca w północno-zachodnim Meksyku. Samochód typu van, którym podróżowało 6 członków ekipy pracującej nad nowym serialem Netfliksa zjechał z drogi i dachował na poboczu. Wskutek tego zdarzenia śmierć poniosło dwóch aktorów: Raymundo Garduno Cruz i Juan Francisco Gonzalez Aguilar. Pozostałe osoby odniosły obrażenia ale ich stan jest stabilny. 

Meksykańska policja wszczęła śledztwo w tej sprawie. I choć do wypadku nie doszło bezpośrednio na planie produkcji Netfliksa, to prace nad serialem zostały wstrzymane do czasu zakończenia śledztwa. 

Tragedia w trakcie pracy nad serialem - Netflix zabiera głos

Netflix początkowo nie komentował tragedii, jaka wydarzyła się wśród członków ekipy serialu "The Chosen One". Po kilku dniach jednak platforma zabrała głos:

- Jesteśmy głęboko zasmuceni tragicznym wypadkiem, który odebrał życie Rayowi Garduño i Juanowi Francisco Gonzálezowi. Nasze myśli są z ich bliskimi oraz z osobami rannymi podczas tego niefortunnego zdarzenia— przekazał rzecznik Netfliksa w oświadczeniu opublikowanym przez Entertainment Weekly. 

Tragiczny w skutkach wypadek skomentowała także firma producencka Redrum, która odpowiada za serial "The Chosen One":

- Wszyscy pracujący przy produkcji "The Chosen One" są wstrząśnięci tragicznym wypadkiem, który wydarzył się w zeszły czwartek, podczas przejazdu z Santa Rosalía na lokalne lotnisko. Jesteśmy głęboko zasmuceni śmiercią naszych kolegów Raya Garduño i Juana Francisco Gonzáleza. Mocno wspieramy wszystkie osoby dotknięte tą niewyobrażalną tragedią. Redrum współpracuje z lokalnymi władzami, a wstępne raporty i relacje świadków wskazują, że wszystkie protokoły bezpieczeństwa były zachowane i to, co się wydarzyło, to po prostu niefortunny wypadek -  czytamy w oświadczeniu Redrum opublikowanym przez Entertainment Weekly. 

"The Chosen One" - o czym będzie serial, którego realizację przerwano?

Serial "The Chosen One", nad którym prace przerwano w związku z tragicznym wypadkiem i śmiercią dwóch aktorów, to dramat opowiadający o dwunastoletnim chłopcu, który odkrywa, że jest nowym wcieleniem Jezusa Chrystusa. 

Scenariusz produkcji powstał na motywach komiksu "American Jesus" autorstwa Marka Millara i Petera Grossa. Zdjęcia do serialu rozpoczęły się w kwietniu tego roku. Na razie nie wiadomo, jak wypadek oraz toczące się wokół niego śledztwo wpłynął na dalsze losy tej produkcji. 

DOSTĘP PREMIUM