Flaga LGBT wciąż uwiera ministra Przemysława Czarnka. Nie milknie afera wokół "Kibelgate" w warszawskim liceum

Przemysław Czarnek straszy, że przyjrzy się sprawie w warszawskim liceum - afera wokół toalety bez podziału na płeć nie milknie. Sytuacja osób LGBT w Polsce wciąż nie jest łatwa, a właśnie rozpoczyna się miesiąc dumy LGBT - czyli Pride Month. Parada Równości 2022 już w sobotę.

Przemysław Czarnek: "Szaleństwo postmodernizmu i neomarksizmu". Minister zapowiada kontrolę w warszawskim liceum

W jednym z warszawskich liceów powstała toaleta bez podziału na płeć – mowa o Liceum Ogólnokształcącym nr LXXV im. Jana III Sobieskiego. Sprawą od razu zainteresowało się TVP, które lubi mówić o inwazji LGBT. Swoje oburzenie szybko wyraził minister edukacji Przemysław Czarnek. Jak powiedział, "w Polsce mamy kobietę i mężczyznę", więc toalety powinny być oddzielne. Uczniowie nazwali sprawę "Kibelgate" – podaje "Wyborcza".

- Szaleństwo, szaleństwo postmodernizmu i neomarksizmu – powiedział Czarnek i zapowiedział, iż przyjrzy się akcji i temu, czemu ona miała służyć. 

Flaga LGBT i "bezpłciowa" toaleta oburza… tylko polityków. Rodzice i młodzież nie widzą problemu

Jak podała "Wyborcza", toaleta dla osób transpłciowych oburzyła też m.in. prawicowego posła z Torunia Zbigniewa Girzyńskiego, który wypowiedział się, jak twierdził, w imieniu "zbulwersowanych rodziców". Tyle, że tych rodziców zgłosiło się do niego jedynie dwoje.

Girzyński oczekuje odwołania dyrektorki stołecznej szkoły, Magdaleny Kozery i mówi, że toaleta dla osób transpłciowych "deprawuje młodzież".

Pozytywna inicjatywa samorządu zamieniła się w aferę. Uczniowie i rodzice nie widzą problemu

Toaleta bez podziału na płeć powstała w warszawskim liceum im. Sobieskiego z inicjatywy samorządu uczniowskiego, który zauważył, że w szkole uczą się osoby, które przechodzą właśnie korektę płci. Chodziło o zapewnienie tym uczniom pełnego komfortu korzystania z łazienki. 

- W klasie mojej córki nie ma nawet słowa o tym, żeby ktoś miał problem ze sprawą dodatkowej toalety. Są w niej dwie osoby nieheteronormatywne, mogą mieć swoją toaletę, taką, jaka im odpowiada, i to jest w porządku (...). To jest fajne liceum, otwarte, dlatego chętnie tam idą kolorowe, różnorodne dzieci, mają pełno pomysłów – mówi "Wyborczej" matka jednej z uczennic stołecznego liceum.

Coraz więcej osób śmieje się z Przemysława Czarnka. Twittom uczniów i ich rodziców nie ma końca

Burza wokół afery w warszawskim liceum nie cichnie, a uczniowie całą sprawę nazwali już "Kibelgate". Na Twitterze komentarze młodzieży i ich rodziców nadal nie milkną.

"Było Watergate, Rywingate, teraz mamy Kibelgate" - pisała wczoraj (21.06.2022) Monika:

"Kibelgate w Liceum Sobieskiego w Warszawie. Poszło o toaletę dla osób niebinarnych. TVPiS zrobiła o tym materiał typu paszkwil i odezwała się kurator Nowak, talib Czarnek i fundamentalistyczna kremlowska org. Ordo Iuris, a przecież ich wiara to nauka o tolerancji bliźniego" - pisze z kolei jeden z rodziców:

Agnieszka za to śmieje się ze sprzeciwu "wobec promowania homoseksualizmu przez tę toaletę":

LGBT. Flagi na ulicach i Miesiąc Dumy. Czerwiec 2022 w kolorach tęczy

Czerwiec to oficjalnie Miesiąc Dumy (Prode Month) osób LGBT. Święto ogłosił po raz pierwszy w 1999 roku prezydent USA Bill Clinton. Za matkę czerwcowego Miesiąca Dumy uznaje się Amerykankę Brendę Howard, która zorganizowała pierwszy marsz LGBT Pride.

W Polsce podczas Miesiąca Dumy wiele instytucji, firm i osób prywatnych wiesza tęczowe flagi. Organizowanych jest też sporo ciekawych wydarzeń, a największym z nich jest coroczna Parada Równości w Warszawie, który odbędzie się w najbliższy weekend, a dokładnie w sobotę 25 czerwca 2022.

TOK FM PREMIUM