Orlen. Zniżka na paliwo od 27 czerwca. Sprawdź jak zatankować taniej! Orlen też na tym skorzysta

PKN Orlen obniża od poniedziałku, 27 czerwca, ceny paliwa nawet o 40 groszy za litr. Niektórzy klienci stacji polskiego koncernu już w poniedziałek będą mogli nieco zaoszczędzić przy tankowaniu. Promocje nie są jednak dla wszystkich i obowiązują limity. Zobacz na jakich warunkach zatankujesz taniej.

Ruszyły promocje Orlen. Tankowanie w Polsce to obciążenie wakacyjnego budżetu. Podobnie ceny paliw w Europie

Aktualne ceny paliw nadal porażają. To ogromne obciążenie dla zmotoryzowanych, zwłaszcza, że zaczęły się wakacyjne podróże po Polsce i Europie. Cena benzyny na rodzimych stacjach to ok. 8 zł za litr (7,96 zł ). W sąsiednich krajach, przez które przejeżdżamy tranzytem do ulubionych wakacyjnych miejsc też nie jest lepiej (ceny wg e-petrol.pl po przeliczeniu na zł):

  • Litwa 9,45
  • Czechy 9,14
  • Słowacja 8,93
  • Niemcy 8,82

Prezes Orlenu ogłosił co prawda zapowiadaną wakacyjną obniżkę cen na stacjach paliw koncernu

Jednak w ramach promocji można tylko trzy razy w miesiącu zatankować paliwo ze zniżką 30 groszy na litrze. Dodatkowe 10 groszy zniżki dostaną osoby posiadające kartę dużej rodziny. Oszczędności nie będą więc spektakularne - w ramach promocji obniżymy rachunki na stacji o 45 lub 60 zł miesięcznie, w zależności od tego, jak dużą mamy rodzinę.

Promocja Orlen Vitay. Orlen rozkręca aplikację lojalnościową i gromadzi bazę klientów

Prezes Orlenu promuje jednocześnie program lojalnościowy Orlen, który zapewne wzbogaci się o tysiące nowych klubowiczów.

Daniel Obajtek uprzedził, że taniej tankować będą mogli jedynie kierowcy zarejestrowani w aplikacji Vitay lub właściciele karty lojalnościowej Orlenu. Oba programy służą do zbierania punktów za zakupy na stacjach tego koncernu i uprawniają do zatankowania z 30-groszową zniżką.

Jednak warto zainstalować w telefonie aplikację Orlen Vitay, bo promocja z jej wykorzystaniem jest dostępna już od dziś, od 27 czerwca. Natomiast tradycyjna plastikowa karta lojalnościowa Orlen naliczy nam rabat dopiero od 1 lipca br.

Orlen: zniżka na paliwo możliwa już teraz po użyciu aplikacji. Tak można ją zainstalować i używać

Jak radzi serwis auto-swiat.pl, na potrzeby wakacyjnego rabatu na paliwo warto ściągnąć tylko aplikację Orlen Vitay, bo aplikacja Orlen Pay nie uwzględnia zniżek za tańsze tankowanie.

"Udzielenie rabatu jest niemożliwe w przypadku chęci uiszczenia płatności w sposób inny niż wskazany powyżej, w szczególności chęci uiszczenia płatności przy pomocy karty zakupowej, innej karty przedpłaconej, wszystkich kart flotowych PKN ORLEN, kart partnerskich (np. UTA, EUROWAG, DKV, inne), za pośrednictwem kiosku, aplikacji i/lub funkcjonalności ORLEN Pay bądź wpłatomatu" – zastrzegł Orlen. Szczególnie istotne jest zastrzeżenie, że zapłata za paliwo nie może odbywać się za pośrednictwem Orlen Pay.

Zatem instalujemy aplikację Orlen Vitay. Jednak samo pokazanie przy kasie kodu kreskowego aplikacji Vitay nie wystarczy. Promocja Orlen Vitay wymaga aktywowania kuponów zniżkowych. Lepiej zrobić to wcześniej, aby nie tracić czasu na stacji. W tym celu trzeba wejść do zakładki "Kupony" i aktywować promocyjne kupony na paliwo. Dopiero teraz przy płaceniu, po okazaniu aplikacji, zostanie nam naliczony rabat. Ale jeśli nie zadziała poprawnie, to zniżki nie otrzymamy.

Promocja Orlen. Paliwo możemy tankować taniej, ale są warunki

Jakie są warunki tańszego tankowania? Daniel Obajtek, prezes spółki paliwowej, ogłosił na Twitterze zasady wakacyjnej promocji:

  • Tylko trzy razy w miesiącu można zatankować auto ze zniżką 30 gr na litrze.
  • Obowiązuje jednak limit – zniżka na jedno tankowanie dotyczy 50 litrów paliwa, a w jednym miesiącu można skorzystać maksymalnie 3 razy; taniej zatankujemy więc maksymalnie 150 litrów.
  • Posiadacze karty dużej rodziny mają zniżkę łącznie 40 groszy na litrze.
  • Zniżka nie obejmuje tankowania LPG

W wakacje z promocji będą mogli skorzystać wszyscy zarejestrowani użytkownicy aplikacji Orlen Vitay lub tradycyjnej plastikowej karty Vitay. Jednak ta akcja promocyjna nie jest żadną gratką dla przedsiębiorców, zwłaszcza z branży transportowej. Zniżka sięgająca max 60 zł w miesiącu to symboliczna kwota w kosztach osób i firm, które tankują codziennie wiele litrów paliwa.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

 

 

TOK FM PREMIUM