PAŻP: Mamy uzgodnione porozumienie z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej ogłosiła, że porozumiała się z kontrolerami ruchu lotniczego i zakończyła tym samym wielomiesięczny spór dotyczący m.in. płac i bezpieczeństw lotów. Jak podkreślała prezes PAŻP Anita Oleksiak - odsuwa to wizję strajku i problemów z samolotami w trakcie wakacji.
Zobacz wideo

W środę odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i PAŻP poinformowali o porozumieniu między agencją a kontrolerami ruchu lotniczego.

- Mamy uzgodnione porozumienie z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ZZ KRL) w zakresie zmian do regulaminu wynagradzania i regulaminu pracy. Zakończyliśmy też konsultacje społeczne dotyczące obu tych dokumentów - powiedziała szefowa PAŻP Anita Oleksiak.

- To porozumienie jest pierwszym, bardzo ważnym, ale nie jedynym krokiem w stabilizacji funkcjonowania Agencji. Zachowujemy zatem ciągłość zatrudnienia służb ruchu lotniczego w polskiej przestrzeni powietrznej i tym samym kończymy dywagacje dotyczące paraliżu nieba - podkreślała prezes PAŻP.

Prezes Agencji nie chciała odpowiadać na pytania dziennikarzy. Między innymi o to, czy porozumienie osiągnięto ze wszystkim związkami zawodowymi, w których są kontrolerzy lotów. Takich związków jest kilka. Przedstawiciele żadnego z nich nie byli obecni na konferencji.

Spór kontrolerów z ich pracodawcą dotyczył m.in. podwyżki wynagrodzeń, zasad bezpieczeństwa pracy oraz ochrony syngnalistów.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM