Promocja Orlenu na paliwo Orlenu zmieni się od 1 lipca. Tak wyglądają nowe zasady

Od piątku, 1 lipca, zmienią zasady wakacyjnej promocji Orlenu na paliwo. Chodzi o osoby, które nie korzystają z aplikacji Orlen Vitay na smartfony. Posiadacze plastikowych kart Vitay będa mieć łatwiejszy dostęp do rabatów przy zakupie tańszego paliwa. Zobacz, co się zmieni.

Tańsze paliwo Orlen. Promocja opiera się na aplikacji i karcie. Ale to nie wszystko

27 czerwca ruszyła zapowiadana przez prezesa PKN Orlen, Daniela Obajtka, promocja tańszego paliwa, która potrwa przez dwa wakacyjne miesiące. Koncern opublikował już listę stacji, na których będzie można zatankować w nieco niższej cenie. W ramach promocji kierowcy będą mogli w lipcu i w sierpniu zatankować sześć razy do pełna (do 50 litrów) ze zniżką 30 groszy na litrze.

Do skorzystania z promocji na paliwa Orlenu, które pozwalają zaoszczędzić od 30 gr do 40 gr na litrze (większy rabat dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny) nie wystarczy aplikacja lub karta lojalnościowa koncernu. Trzeba aktywować kupony rabatowe, które są dostępne w aplikacji Orlen Vitay lub na stronie internetowej program.vitay.pl.

Właściciele fizycznych kart, którzy nie chcą instalować aplikacji, będą mogli skorzystać z rabatu, ale od 1 lipca. W tym celu według obecnych zasad mieli wydrukować kupon ze strony po zalogowaniu się na swoje konto, zrobić zdjęcie kodu kreskowego albo zrzut ekranu i okazać to na stacji przy płaceniu.

Promocja Orlenu ma wiele warunków. Tych zasad trzeba przestrzegać

Regulamin promocji nie obejmie wszystkich kierowców i obwarowany jest licznymi warunkami. Liczy się na przykład rodzaj i ilość tankowanego paliwa. Limit to 50 litrów każdorazowo i dostępne są trzy takie tankowania w miesiącu. Niższe ceny obowiązują na zakup benzyny oraz oleju napędowego, promocja nie obejmuje gazu LPG.

Orlen zastrzegł też, że paliwo będzie można kupić taniej tylko w przypadku tankowania bezpośrednio do baku auta. "Promocją nie są objęte produkty paliwowe pobrane do pojemników innych niż bak (np. kanistry, torby, beczki, butelki, pojemniki)" – zaznaczył koncern w regulaminie akcji.

Poza wyborem zbiornika liczy się także sposób płatności oraz kolejność działań przy kasie - uprzednie aktywowanie kuponów. Do tego tańsze tankowanie jest dostępne tylko na wskazanych przez Orlen stacjach.

Tanie paliwo. Orlen ułatwi korzystanie z promocji. To się zmieni od 1 lipca

Dla osób zagubionych w gąszczu zasad zakupu tańszego paliwa są dobre wiadomości - skomplikowany system uruchomienia zniżek ulegnie zmianie.

Jak podaje autokult.pl, od 1 lipca promocja będzie miała uproszczone zasady. Już nie trzeba będzie aktywować kuponów ani ich drukować.

Wystarczy okazać plastikową kartę Vitay, tak jak przy zbieraniu punktów. Jeśli na koncie posiadacza będą jeszcze aktywne kupony, zostaną one wykorzystane. Te same zasady dotyczą osób chcących skorzystać ze zniżek za pomocą aplikacji Orlen Vitay.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

TOK FM PREMIUM