Nie tylko ORLEN i Lotos. Trwa wyścig o tańsze tankowanie. Promocji jest więcej

Rabaty wakacyjne to okazja na zyskanie wielu użytkowników programów lojalnościowych. Wie o tym PKN ORLEN, który jako pierwszy na szeroką skalę zaoferował kierowcom zniżkę na tankowanie paliwa na swoich stacjach w lipcu i w sierpniu. Zobaczcie jaka jest odpowiedź konkurencji na mocno nagłośnioną akcję promocyjną koncernu paliwowego.

Odpowiedź sieci Shell na akcję Orlenu: "Mamy promocję od dwóch lat"

Po ogłoszeniu rabatów na tańsze tankowanie ORLENU pojawiła się odpowiedź ze strony innych koncernów paliwowych. Shell Polska przypomniał, że od dwóch lat prowadzi promocję "Wtorki i czwartki z Shell V-Power". 

Gabriela Strokirk, rzeczniczka prasowa Shell Polska w rozmowie z TVN24 Biznes poinformowała: "W jej ramach nasi klienci mogą tankować taniej paliwa premium w cenie paliw podstawowych. We wtorki Shell V-Power 95, a w czwartki Shell V-Power Diesel. Dzięki temu klienci mogą zatankować nasze paliwo z obniżką nawet do kilkudziesięciu groszy za litr".

Tańsze paliwo w Circle K. Sieć przypomina - mamy ofertę rabatową od maja

Z kolei biuro prasowe Circle K przypomina, że od maja ma akcję promocyjną Power Środy. Tankując w środy na stacjach tej sieci, paliwo premium milesPLUS kupimy w cenie paliwa bazowego miles. Wystarczy, że użyjemy karty lub aplikacji programu lojalnościowego Circle K EXTRA.

"Circle K jako pierwsza sieć paliwowa w Polsce już 11 maja b.r. wprowadziła na rynek atrakcyjną ofertę rabatową dla członków programu lojalnościowego EXTRA, która obowiązuje na stałe, bez wskazywania wybranych okresów promocyjnych" - podała spółka  w komunikacie.

Tańsze tankowanie w BP. Rzeczniczka koncernu: "Od lat mamy promocje wakacyjne"

Rzeczniczka BP, dr Magdalena Kandefer- Kańtoch, przekazała stacji, że "od wielu lat BP przygotowuje sezonowe promocje dla swoich klientów - w tym promocje wakacyjne". Jak dodała, "również w tym roku nasi klienci mogą spodziewać się w ciągu kilku dni ciekawych propozycji". 

Przypomniała, że "stała oferta obejmuje m.in. zniżki na paliwa na stacjach sieci, dla wszystkich klientów, w tym również tych wybierających LPG (autogaz)". Do tego "wykorzystując rabat, jednorazowo na naszych stacjach można zakupić aż 85 l paliwa w obniżonej cenie", dodatkowo "vouchery rabatowe otrzymują u nas wszyscy klienci, również ci którzy opłacają tankowania kartą flotową".

Najdalej poszedł Lotos, który ogłosił akcję rabatową dla swoich klientów na podobnych zasadach jak PKN ORLEN.

Promocja Lotosu na wzór ORLENU. Zasady rabatów niemal identyczne

W piątek, 1 lipca, również Lotos rozpoczął wakacyjną promocję. Skierował ją do nowych oraz aktualnych uczestników programu Lotos Navigator. Do końca sierpnia w ramach akcji "Tankuj taniej z programem Navigator -30 gr/l" czeka na nich rabat w wysokości 30 groszy na litr paliwa. Podobnie jak w ORLENIE promocja obejmuje maksymalnie trzy tankowania w miesiącu, każde na nie więcej niż 50 litrów - łącznie 150 litrów.

Jak przekazał prezes Lotos Paliwa, Wojciech Weiss, w komunikacie prasowym koncernu: "Podobnie jak nasza konkurencja zdecydowaliśmy się na wprowadzenie rabatów na tankowanie w okresie wakacyjnym, aby ułatwić klientom letnie podróże".

Kolejne podobieństwo - tak w konkurencyjnym ORLENIE, aby otrzymać zniżkę 30 gr na litrze paliwa tankujący musi być aktywnym uczestnikiem programu lojalnościowego Navigator. Oznacza to, że posiada zarejestrowaną fizyczną lub wirtualną kartę Navigator (na stronie lotosnavigator.pl lub w aplikacji Navigator).

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

 

TOK FM PREMIUM